Kaer Morhen Forge, czyli katowicka kuźnia z wiedźmińskimi mieczami!

Choć hit Netfliksa jest na ustach widzów na całym świecie, serialowe stylizacje raczej nie przebiją popularności tego, w jaki sposób odwzorowano świat Sapkowskiego w grach CD Projekt Red, zwłaszcza w Wiedźminie 3.

Dla zapaleńców, którzy chcieliby rzucić okiem na to, jak wygląda oręż bliźniaczo podobny do tych w grze, Kaer Morhen Forge, kuźnia w Katowicach, może być naprawdę ciekawym miejscem. Właśnie tam powstają tradycyjną metodą miecze wiedźmińskie. Co ciekawe, nie jest to broń tworzona seryjnie, każdy model tworzony jest przez Artura Wysockiego, zawodowego żołnierza, dla którego praca nad mieczami jest swojego rodzaju hobby. To daje pewność, że są niezawodne i unikalne.

Rzecz jasna, miecze wiedźmiński kosztują całkiem sporo. Cena najlepszy modeli może oscylować nawet w okolicach 900 euro. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o technikach i rodzajach wyrabianych broni wiedźmińskich, rzućcie okiem TUTAJ.

Źródło i ilustracja wprowadzenia:: Kaer Morhen Forge 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?