Klasyki RPG zmierzają na konsole!

Tego chyba mało kto się spodziewał, ale na konsolach zadebiutują niedługo najpopularniejsze, klasyczne gry RPG. Firmy Beamdog oraz Skybound Games oficjalnie zapowiedziały, że w klasyki pokroju Baldur’s Gate, czy Planescape: Toment zagramy już wkrótce na PlayStation 4, Xbox One, czy Nintendo Switch.

Wszystkie produkcje mają być dostępne jeszcze w tym roku, a wydać ma je studio Skybound Games, we współpracy z Beamdog. Oto jakie gry znalazły się w planie wydawniczym:

  • Baldur’s Gate
  • Baldur’s Gate ll
  • Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear
  • Icewind Dale
  • Planescape: Torment
  • Neverwinter Nights

fot. screen z gry Baldur’s Gate

Zobacz również: Walentynki z Kinguinem – nowa aplikacja pozwala znaleźć grę, w której się zakochasz!

A tak o projekcie wypowiedział się Ian Howe, dyrektor Skybound Games, który jest ogromnym fanem gier RPG:

Te gry są legendarne. Szczególnie Baldur’s Gate, które zrewolucjonizowało gatunek gier role-play na licencji Dungeons & Dragons. Cieszymy się, że możemy wydać dzieła Beamdog na nowych platformach, zarówno dla wieloletnich fanów, jak i tych, którzy poznają te przygody po raz pierwszy. Jako wieloletni fani Baldur’s Gate oraz Dungeons & Dragons, jesteśmy bardzo zadowoleni, że Beamdog stało się członkiem rodziny Skybound.

Nie znamy póki co dokładnej daty premiery, ale pierwsze informacje o produkcjach ogłoszone zostaną na PAX East, który odbywać się będzie w dniach 28-31 marca.

Źródło: Skybound Games/ Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Miłośnik wysoko budżetowego kina, gier, anime, seriali, a także maniak Gwiezdnych Wojen. Na Fb do znalezienia na stronie Popkulturysta 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?