Marvel’s Avengers – poznaliśmy ocenę ESRB gry!

Werdykt ESRB w sprawie Marvel’s Avengers odkrywa nowe szczegóły dotyczące oczekiwanej gry.

Choć Square Enix może otwierać szampana za sprawą niezwykle pozytwnego przyjęcia Final Fantasy VII, wszyscy spoglądają już na wrzesień. Po przeniesieniu premiery z kwietnia, Marvel’s Avengers zadebiutuje zaraz po wakacjach. Crystal Dynamics, czyli studio tworzące grę, zgłosiło ją do oceny w Ameryce Północnej organizacji ESRB (amerykański odpowiednik PEGI). Już sam ten fakt mówi nam, że gra jest ukończona i jest na dobrej drodze by zadebiutować w (drugim) terminie. Ciekawiej prezentują się jednak informacje dostarczone przez samo ESRB.

Zobacz również: Najlepsze gry 2020 roku – ranking aktualizowany!

To przygodowa gra akcji, w której gracze wcielą się w członków Avengers walczących ze złą korporacją. Z perspektywy trzeciej osoby, gracze będą uczestniczyć w rozmaitych misjach, używając broni i umiejętności każdego z bohaterów. Postacie będą używały walki w zwarciu (uderzenia, kopnięcia, miażdżenie, rzuty), pistoletów, karabinów maszynowych, laserów a także obiektów do rzucania (młot, tarcza, skały) by pokonać przeciwników. Walka może być szalona, ​​z częstymi eksplozjami, okrzykami bólu i ostrzałem. W grze występuje słowo shit.

Marvel’ Avengers otrzymało rangę Teen, którą dostają gry przeznaczone dla graczy powyżej 13 roku życia. Co ciekawe, ocena ERSB ujawnia występowanie w produkcji mikrotransakcji. Nie powinno to dziwić zważywszy na zapowiedź twórców, że wszelkie rozszerzenia do  Avengers wydane po premierze – takie jak nowi bohaterowie – będą darmowe. Wciąż nie mamy oficjalnego potwierdzenia o jakich mikrotransakcjach mowa, ale można się spodziewać bardziej kosmetycznych zakupów jak chociażby skórek postaci.

Marvel’s Avengers zadebiutuje 4 września na PC, PS4, Stadia oraz Xbox One. Polskim dystrybutorem gry jest firma Cenega.

Źródło: gamerant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?