Marvel’s Avengers zapowiada się znakomicie. Gameplay, kooperacja oraz WarZones!

Trzeba przyznać, że pokaz gry Marvel’s Avengers od Crystal Dynamics dostarczył sporo świetnego materiału!

Fani marvelowskich Avengers w końcu się doczekali. W dniu dzisiejszym, na pokazie WarTable, twórcy gry pokazali mnóstwo materiałów z gry! Na samym początku fani dostali fabularny zwiastun, ujawniający nieco więcej na temat fabuły gry. Dowiedzieliśmy się między innymi, że głównym przeciwnikiem gry będzie znany z komiksów Modok.

Zobacz również: Marvel’s Spider-Man -recenzja świetnej, superbohaterskiej gry!

Mogliśmy w końcu ujrzeć Marvel’s Avengers w akcji. Na poniższym gameplayu widzimy Thora, który wraz ze swoimi kompanami, Iron-Manem i Hulkiem, masakruje kolejnych przeciwników. W misjach może uczestniczyć do trzech graczy, także będzie możliwość, by nasi towarzysze wcielili się w dwie pozostałe postacie.  Wygląda to naprawdę obiecująco, a na ekranie dzieje się naprawdę dużo. Fani uniwersum i gier akcji powinni być w siódmym niebie.

Twórcy zaznaczają, że każdy bohater będzie miał inny sposób walki, styl gry, ale nawet i dana postać sterowana przez jednego gracza, może znacznie różnić się od tego samego bohatera sterowanego przez innego gracza. W grze pojawią się również kostiumy i specjalne gadżety, artefakty, które odblokujemy podczas misji.

Zobacz również: Mortal Kombat 11: Aftermath – recenzja DLC. Nie ufaj nikomu

Warto zwrócić uwagę na Hero Missions. Są to zadania dostępne w trybie Single Player i mogą być wykonane tylko przez konkretnego superbohatera. W zależności od danej sytuacji, może to być część wątku głównego bądź zupełnie oderwanego side questa. Dobrym tego przykładem jest powyższa misja zatytułowana Once an Avenger.

Jeżeli chodzi o Warzones – Strefę Wojny, są to specjalne misje, w których docelowo bierzemy udział wraz z trójką znajomych – choć jest możliwość zastąpienia ich sztuczną inteligencją. Najważniejszym aspektem rozgrywki jest w tym przypadku odpowiednia koordynacja zespołu. Tryb ten ma obfitować w bardzo różnorodne levele, jak i spory wybór przeciwników.

Marvel’s Avengers zaczyna się w Dniu A, kiedy to Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i Thor otwierają nową, zaawansowaną technologicznie kwaterę główną Avengersów w San Francisco. Uroczystości kończą się tragicznie, gdy nieznany wróg doprowadza do katastrofalnego wypadku i gigantycznych zniszczeń. Obwiniani za wszystko Avengersi rozwiązują grupę. Pięć lat później wszyscy superbohaterowie są wyjęci spod prawa, a świat znajduje się w niebezpieczeństwie. Zdeterminowana, młoda kobieta imieniem Kamala Khan postanawia na nowo zjednoczyć i odbudować Avengersów, by powstrzymać tajemniczą organizację o nazwie AIM.

Gra Marvel’s Avengers pojawi się 4 września 2020 r. jednocześnie na PlayStation 4, Xbox One, komputery PC, a także w usłudze Stadia. Pod koniec 2020 roku, gra otrzyma również wersje na konsole nowej generacji.

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?