Marynarka wojenna wkracza do trybu Wojny Światowej w War Thunder

Od teraz fani symulacji wojskowych będą mogli uczestniczyć we wspólnych operacjach sił powietrznych, morskich i lądowych

Gaijin Entertainment ogłasza, że w już wkrótce w wojskowej grze akcji War Thunder rozpocznie się drugi sezon trybu Wojny Światowej o nazwie „Attack from the Sea”. Tym razem gracze będą mogli odtworzyć słynne historyczne bitwy przy użyciu nie tylko sił lądowych i powietrznych, ale także jednostek morskich. W nowym sezonie armia amerykańska będzie bronić filipińskiej wyspy Luzon przed siłami Imperialnej Japonii, a Sowieci będą próbowali wylądować na Półwyspie Krymskim, okupowanym przez Niemców. Dostępne będą również dwa scenariusze bitew śródlądowych – bitwa o Caen i operacja Nordwind.

W tych rekonstrukcjach bitew z czasów II Wojny Światowej dozwolone są tylko te maszyny, które faktycznie uczestniczyły w danej bitwie. Gracze, którzy nie odblokowali jeszcze tych jednostek lub nawet nie wypróbowali drzewka technologicznego danego kraju, nadal będą mogli z nich korzystać. Podczas pierwszego sezonu Wojny Światowej gra umożliwiała podstawowe modyfikacje pojazdów, jednakże w drugim sezonie wszyscy otrzymają w pełni odblokowane czołgi, okręty i samoloty. Uczestnicy potyczek będą mieli także większą swobodę wyboru maszyn z których będą mogli korzystać. Warunkiem jest jednak zgodność z historycznymi realiami.
Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?