Medal of Honor: Above and Beyond – EA zapowiada grę VR

Medal of Honor: Above and Beyond przypomni graczom o popularnym cyklu FPSów. Nowa wersja będzie jednak dostępna tylko dla użytkowników gogli VR.

Doczekamy się wreszcie powrotu kultowej serii strzelanek, choć nie w jej tradycyjnej formie. Electronic Arts zapowiedziało nową odsłonę Medal of Honor: Above and Beyond, w którą zagrać będą mogli jedynie użytkownicy Oculus Rift.

Zobacz również: Czy opłaca się kupować laptopy gamingowe?

Produkcja zabierze nas w czasy II Wojny Światowej i pozwoli wcielić się w członka Office of Strategic Services (tłum. Biura Służb Strategicznych). Podczas kampanii dla pojedynczego gracza będziemy brać udział w kluczowych wydarzeniach historycznych, wspomożemy francuski ruch oporu, zajmiemy się sabotowaniem nazistowskich instalacji wojskowych oraz wykradaniem tajnych planów. W produkcji nie zabraknie także trybu wieloosobowego.

Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest amerykańskie studio Respawn Entertainment, które może pochwalić się takimi produkcjami jak: seria Titanfall, Apex Legends oraz wyczekiwane Star Wars Jedi: Fallen Order. Zespół ma spore doświadczenie w tworzeniu strzelanek, co w połączeniu z prawdziwymi historiami weteranów z II Wojny Światowej, powinno dać dobry efekt finalny.

Above and Beyond zapowiedziane zostało na PC. Niewykluczone jednak, że gra trafi też na konsolę PlayStation 4 z uwagi na wsparcie technologii VR. Na nową część cyklu Medal of Honor fani czekają od 2012 roku, kiedy to premierę miała część zatytułowana Warfighter.

Źródło: ea.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?