Moonlighter już za kilka dni zawita na Switchu!

11 Bit Studio oraz deweloper Digital Sun oficjalnie ogłosili premierę gry Moonlighter w wersji na Switcha na 5 listopada. Posiadacze najnowszej konsoli Nintendo już za kilka dni będą mogli zagrać w ten świetny tytuł hiszpańskiego studia. Zapowiedziano także, że do sprzedaży oprócz wersji cyfrowej trafi także standardowa edycja pudełkowa.

Zobacz również: Gracze obrazili się na Square Enix za szybką obniżkę ceny Shadow of the Tomb Raider

Moonlighther to rogue like z elementami RPG-a akcji , w którym wcielamy się w postać sklepikarza, dążącego do zostania bohaterem z prawdziwego zdarzenia. Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Rynoka, gdzie nasz protagonista prowadzi sklep. Marzy on o zostaniu prawdziwym herosem, dlatego regularnie odwiedza przymiasteczkowe lochy szkoląc się w walce oraz zdobywając coraz lepszy ekwipunek. Co ciekawe niektóre zdobyte przez siebie łupy sprzedaje później we własnym sklepiku. Rozgrywka łączy elementy gry handlowej oraz rogue-like’a co tworzy dość nietypowe, ale także ciekawe i bardzo grywalne połączenie.  Grę stworzyło hiszpańskie studio Digital Sun Games, które zrealizowało projekt dzięki wsparciu graczy i inicjatywie wspierania małych twórców – Square Enix Collective.

Produkcja debiutowała początkiem maja tego roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Źródło: youtube.com, moonlighterthegame.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. mat. prasowe

Dziennikarz

Miłośnik wysoko budżetowego kina, gier, anime, seriali, a także maniak Gwiezdnych Wojen. Na Fb do znalezienia na stronie Popkulturysta 😉

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?