Nadchodzi remaster Command & Conquer oraz Command & Conquer: Red Alert!

Włodarze Electronic Arts ogłosili, że firma pracuje nad remasterami dwóch części serii Command & Conquer. Co więcej studio Petroglyph Games odpowiedzialne za oryginalne odsłony jest zaangażowane w wyżej wspomniany projekt. Z pewnością możemy się spodziewać odświeżonej szaty graficznej i ścieżki audio, ale niestety nie wiemy póki co nic więcej.

Po decyzji by następne Command & Conquer było przeznaczone na urządzenia mobilne, fani mogą odetchnąć z ulgą, bo prawdopodobnie już niebawem będziemy mogli przypomnieć sobie klasyczne części serii. Kto wie, może jeśli odnowione wersje okażą się dla EA sukcesem, firma zdecyduje się zremasterować także inne odsłony cyklu.

Zobacz również: Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – jak powstawała polska lokalizacja gry

Command & Conquer to strategia czasu rzeczywistego, pozwalająca wcielić się w rolę dowódcy zarządzającego wojskami wybranej frakcji podczas fikcyjnego konfliktu. Gracz musi dbać o rozbudowę bazy, wydawać rozkazy sojuszniczym jednostkom i rozwijać swoje wojska, by przejąć lub zniszczyć obóz wroga. Gra debiutowała w 1995 roku na komputerach osobistych oraz później na pierwszym PlayStation.

Sequel noszący podtytuł Red Alert miał swoją premierę rok później. Rozgrywką jest bardzo zbliżony do poprzedniej odsłony, z małymi usprawnieniami jak poprawiony interfejs, czy ulepszona grafika. Fabuła opowiada alternatywną wersję historii, w której Einstein, cofa się w czasie i zabija Adolfa Hitlera, tym samym nieumyślnie dając szansę Związkowi Radzieckiemu na prawie całkowity podbój świata.

Źródło: ea.com/ Ilustracja wprowadzenia: moddb.com

Dziennikarz

Miłośnik wysoko budżetowego kina, gier, anime, seriali, a także maniak Gwiezdnych Wojen. Na Fb do znalezienia na stronie Popkulturysta 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?