Narcos: Rise of the Cartels – gra na bazie serialu Netflixa zadebiutuje w tym roku

Narcos: Rise of the Cartels to turowa gra strategiczna, która tej jesieni zadebiutuje na PC oraz konsolach. Produkcja bazować będzie na popularnym serialu o Pablo Escobarze.

Firmy Curve Digital oraz Kuju Entertainment ogłosiły orientacyjną datę premiery strategii Narcos: Rise of the Cartels. Gra oparta na pierwszym sezonie serialu Narcos, dostępnego na platformie Netflix, zadebiutuje jesienią 2019 roku. Produkcja zadebiutuje na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W pierwszej kolejności tytuł trafi do dystrybucji cyfrowej, ale w planach są również wydania pudełkowe.

Zobacz również: Ancestors Legacy – recenzja gry. Średniowieczna strategia dla początkujących

Nowe dzieło brytyjskiego studia Kuju to strategia, która będzie posiadała mechanikę znaną np. z serii XCOM. W grze nie zabraknie więc rekrutowania żołnierzy oraz wykorzystywania ich zdolności podczas starć toczonych w turach. Akcja przeniesie nas do lat 70. i 80. ubiegłego wieku i pozwoli stanąć po stronie kartelu narkotykowego z Meddelin lub policjantów z wydziału antynarkotykowego (DEA). Oba ugrupowania otrzymają własne kampanie fabularne.

Narcos to popularny serial autorstwa Chrisa Brancato, Carlo Bernarda i Douga Miro, który powstał na zlecenie platformy Netflix. W głównych rolach wystąpili m.in. Wagner Moura, Boyd Holbrook i Pedro Pascal. Kontynuacją serialu jest Narcos: Meksyk.

Źródło: curve-digital.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?