Nie żyje Alec Holowka, współtwórca Night in the Woods

W minioną sobotę zmarł jeden z twórców Night in the Woods. Deweloper posądzany o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Jak donosi serwis Kotaku, nie żyje Alec Holowka, programista i kompozytor znany z prac nad grą Night in the Woods. Miał 35 lat. Smutną wiadomością podzieliła się za pośrednictwem Twittera jego siostra Eileen. Emocjonalny wpis sugeruje, że deweloper popełnił samobójstwo.

Wokół Aleca Holowki pojawiło się ostatnio bardzo dużo kontrowersji. Jego dawna współpracownica Zoe Quinn oskarżyła go o napaść seksualną oraz przemoc fizyczną i psychiczną. Deweloper miał także blokować karierę kobiety. Po jej wyznaniu przyszła kolej na kolejne osoby, które również były ofiarami takiego zachowania. Studio Infinite Falls podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z Holowką po ujawnieniu tych informacji.

Zobacz również: eFootball PES 2020 – nowy teaser przedstawia wiele zmian

Zdaniem siostry Alec również był wykorzystywany i walczył z zaburzeniami nastroju oraz osobowości. Eileen Holowka zdaje sobie sprawę z przewinień brata. We wpisie podkreśliła jednak, że zawsze miał on dobre intencje. Post kobiety w tym momencie nie jest publicznie dostępny, jego zasięg ograniczony jest do wybranych osób. Swoje ostatnie dni zmarły spędził w kanadyjskiej prowincji Manitoba, gdzie szukał pomocy w centrach kryzysowych.

Nie znamy oficjalnych powodów śmierci producenta, jednak nie wykluczone, że ostatnie wydarzenia miały na nią wpływ. Alec Holowka za życie nie odniósł się do stawianych mu zarzutów.

Źródło: kotaku.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?