Niesamowity sukces Apex Legends! Fortnite może zostać strącony z piedestału

Ryzykowna zagrywka ze strony EA okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Apex Legends nie zostało w jakikolwiek sposób zapowiedziane. Nie pojawił się żaden zwiastun przedpremierowy, żadna grafika, ani dosłownie nic, co mogłoby choć trochę podbudować zainteresowanie produkcją jeszcze przed jej trafieniem na półki sklepowe. Electronic Arts zaryzykowało, wychodząc naprzeciw dzisiejszej modzie na budowanie hype’u i, jak pokazują statystki, lepszej drogi nie mogli obrać.

Apex Legends pojawiło się na rynku dzień po tym jak zostało zapowiedziane i wręcz rozlało się po świecie gamingu. Masowo zaczęły pojawiać się streamy, wpisy, gameplay’e, które wychwalały produkcję i napędzały spirale szaleństwa. Tytuł stał się reklamą samą w sobie, gdyż EA nie zainwestowało praktycznie żadnych pieniędzy na jego promocję, a i tak grywalność, ciekawe mechaniki i nowe podejście do gatunku Battle Royal zostały zauważone i szybko docenione.

Jak szybko? Otóż, opierając się o Twitta szefa Respawn Entertainment, odpowiedzialnego własnie za Apex Legends, w ciągu zaledwie 72 h produkcja ta zanotowała 10 milionów graczy! Fortnite czuje już zdecydowanie oddech na plecach.

Zobacz również: Zremasterowana wersja Assassin’s Creed III oraz Liberation ze zwiastunem!

Te liczby mówią same za siebie. Już w tym momencie można mówić o przełomowym sukcesie. Cała masa graczy została pozyskana, teraz drużyna z Respawn Entertainment musi dołożyć starań, aby liczba ta nie malała, a rosła nadal. Ostatnie zapowiedzi informują, że Apex Legends ma być produkcją wieloletnią, bardzo dynamicznie aktualizowaną. Już w tym momencie można podejrzeć jaki plan rozwojowy został obrany dla tego tytułu na ten rok pod tym linkiem.

Źródło: twitter.com/@VinceZampella / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?