Nintendo Switch Lite zapowiedziany! Co wiemy o nowej konsoli?

Japońskie Wielkie N w końcu zapowiedziało nową wersję swojej flagowej konsoli. Nintendo Switch Lite będzie mniejszą i tańszą alternatywą.

O nowej wersji Switcha mówiło się już od pewnego czasu. Nie było żadnych konkretów, lecz wypominano o mniejszej, skupiającej się na mobilnej zabawie wersji. I te przecieki znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Nintendo Switch Lite nie będzie posiadał odłączanych Joy-Conów, konsoli nie podłączymy też do telewizora – będzie to sprzęt skierowany dla graczy, którzy preferują zabawę w wersji przenośnej. Cała konstrukcja będzie dodatkowo mniejsza (ekran 6,2 cala zastąpiono 5,5-calowym). Dla wielu osób może to być plus, gdyż w takiej wersji Switch będzie lżejszy oraz poręczniejszy, a jednolita konstrukcja bez Joy-Conów przyczyni się do większej stabilności.

Konsola będzie znacznie tańsza od swojego starszego brata – Switch Lite ma kosztować 199,99 dolarów, gdzie duża konsolka kosztuje 299,99 dolarów. Sprzęt zadebiutuje już 20 września tego roku i dostępny będzie w trzech podstawowych wersjach kolorystycznych: żółty, szary i turkusowy. Dodatkowo z okazji premiery nowych Pokemonów Sword/Shield dostępna będzie także wersja Zacian and Zamazenta Edition w szaro-niebiesko-różowej kolorystyce z legendarnymi pokemonami na plecach konsolki.

Zobacz również: Control – oto pierwsze 13 minut gry twórców Maxa Payne’a!

Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite ma obsługiwać wszystkie gry z oryginalnego Switcha, które miały funkcję gry przenośnej. Konsola będzie składać się z tych samych podzespołów, co poprzednik oraz prezentować będzie te same możliwości technologiczne. Z nieoficjalnych informacji możemy się jednak dowiedzieć, że zarówno do nowego Switcha, jak i wersji Lite mogą trafić wydajniejsze zamienniki SoC i pamięci NAND, co w efekcie przyczynić się ma do mniejszego poboru energii i dłuższej pracy baterii.

Nintendo nie wyklucza, że w przyszłości pojawi się także Nintendo Switch Pro czy Switch 2, ale na taki sprzęt przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 2020 roku.

Źródło: Nintendo | Ilustracja wprowadzenia: Nintendo

Redaktor współprowadzący działu Gry

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?