Nintendo Switch Lite zapowiedziany! Co wiemy o nowej konsoli?

Japońskie Wielkie N w końcu zapowiedziało nową wersję swojej flagowej konsoli. Nintendo Switch Lite będzie mniejszą i tańszą alternatywą.

O nowej wersji Switcha mówiło się już od pewnego czasu. Nie było żadnych konkretów, lecz wypominano o mniejszej, skupiającej się na mobilnej zabawie wersji. I te przecieki znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Nintendo Switch Lite nie będzie posiadał odłączanych Joy-Conów, konsoli nie podłączymy też do telewizora – będzie to sprzęt skierowany dla graczy, którzy preferują zabawę w wersji przenośnej. Cała konstrukcja będzie dodatkowo mniejsza (ekran 6,2 cala zastąpiono 5,5-calowym). Dla wielu osób może to być plus, gdyż w takiej wersji Switch będzie lżejszy oraz poręczniejszy, a jednolita konstrukcja bez Joy-Conów przyczyni się do większej stabilności.

Konsola będzie znacznie tańsza od swojego starszego brata – Switch Lite ma kosztować 199,99 dolarów, gdzie duża konsolka kosztuje 299,99 dolarów. Sprzęt zadebiutuje już 20 września tego roku i dostępny będzie w trzech podstawowych wersjach kolorystycznych: żółty, szary i turkusowy. Dodatkowo z okazji premiery nowych Pokemonów Sword/Shield dostępna będzie także wersja Zacian and Zamazenta Edition w szaro-niebiesko-różowej kolorystyce z legendarnymi pokemonami na plecach konsolki.

Zobacz również: Control – oto pierwsze 13 minut gry twórców Maxa Payne’a!

Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite ma obsługiwać wszystkie gry z oryginalnego Switcha, które miały funkcję gry przenośnej. Konsola będzie składać się z tych samych podzespołów, co poprzednik oraz prezentować będzie te same możliwości technologiczne. Z nieoficjalnych informacji możemy się jednak dowiedzieć, że zarówno do nowego Switcha, jak i wersji Lite mogą trafić wydajniejsze zamienniki SoC i pamięci NAND, co w efekcie przyczynić się ma do mniejszego poboru energii i dłuższej pracy baterii.

Nintendo nie wyklucza, że w przyszłości pojawi się także Nintendo Switch Pro czy Switch 2, ale na taki sprzęt przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 2020 roku.

Źródło: Nintendo | Ilustracja wprowadzenia: Nintendo

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?