Nintendo zamieni twojego smartfona w starego GameBoya

Firma Nintendo od dłuższego czasu mocno inwestuje w warstwę retro, oferując swoim fanom kolejne odsłony swoich odświeżonych sprzętów w postaci mini konsol. Tym razem to co szykują Japończycy może wszystkich zaskoczyć, gdyż już za niedługo być może będziemy mogli zamienić smartfon w starego GameBoya.

GameBoy

Photo by Elias Castillo on Unsplash

Zobacz również: Rocksteady planuje stworzyć Batman: Arkham Universe?!

Nintendo to firma, która nie tylko patrzy w przyszłość serwując graczom nowoczesne rozwiązania do cieszenia się wirtualną rozrywką. Spogląda ona także wstecz i ponownie wykorzystuje rozwiązania, które już wcześniej przyniosły świetne efekty. Przejawem tego typu zachowań są co jakiś czas wydawane retro mini konsole sprzętów wydanych przez Big N. Podobno jeszcze w tym roku do NES Classic i SNES Classic ma dołączyć miniaturowa wersja Nintendo 64.

Możliwe jest, że to nie jedyny retro sprzęt jaki wydadzą w najbliższym czasie Japończycy.  Jak donosi Siliconera.com firma parę miesięcy temu opatentowała specjalną obudowę na smartfony, która umożliwi odpalanie gier z GameBoya. Jak widać na poniższych obrazkach case posiada otwór na ekran telefonu, który umożliwi śledzenie rozgrywki na nowoczesnych ekranach. Wszystko wygląda dokładnie tak jak w kultowym handheldzie.

GameBoy

Idea wydaje się bardzo interesująca. Co prawda na rynku dostępne są podobne rozwiązania, jednak nie są one wspierane przez Nintendo i często lubią sprawiać problemy użytkownikom. Wydanie oficjalnie przez producenta konsoli takiego sprzętu na pewno oznaczałoby pełne wsparcie i pozwalałoby na uruchomienie na telefonie wszystkich gier z GameBoya.

Źródło: Siliconera.com / Ilustracja wprowadzenia: Mat. prasowe

Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?