Nowe Call of Duty już z 500 mln $ na koncie!

Zaledwie 3 dni od premiery najnowsza odsłona serii Call of Duty zarobiła ponad pół miliarda dolarów i zapowiada się, że ta kwota wciąż będzie znacznie rosnąć. Activision ogłosiło, że z tym wynikiem czwarta część pod-serii Black Ops pobija rekord kasowy marki, przebijając minimalnie Call of Duty: WWII, które startowało z niewiele mniejszym wynikiem.

fot. mat. prasowe

Zobacz również: Battlefield V – oficjalny trailer kampanii dla jednego gracza!

Takie liczby naprawdę robią wrażenie, w szczególności jeśli weźmiemy pod uwagę kontrowersje związane z brakiem kampanii dla pojedynczego gracza. W ramach rozgrywki multiplayer, do zabawy przygotowano trzy tryby: standardowy tryb Competitive, do tego uwielbiany przez graczy tryb Zombie oraz nowość w serii, czyli tzw. Blackout, Battle Royal mocno inspirowany PUBG, który już od dnia premiery zbiera świetne opinie i często jest określany jako najlepszy BR na rynku.

Gra oprócz niesamowitego wyniku finansowego pobiła także rekord franczyzy w ilości graczy zarówno na konsolach, jak i PC oraz średnią liczbę godzin jaką gracze spędzają przy tytule. Ciężko określić co odpowiada za tak duży sukces produkcji, dobra kampania reklamowa, dodanie trybu Battle Royal, czy po prostu sama marka jest tak silna, prawdopodobnie każdy czynnik miał w tym jakiś udział, ale pewne jest, że Activision już przygotowuje się do prężnego rozwijania tytułu, aby utrzymać graczy przy monitorach jak najdłużej.

Produkcja dostępna jest na komputery osobiste, Xbox One oraz PlayStation 4.

Źródło: hollywoodreporter.com/Ilustracja wprowadzenia: fot. mat. prasowe

 

 

Dziennikarz

Miłośnik wysoko budżetowego kina, gier, anime, seriali, a także maniak Gwiezdnych Wojen. Na Fb do znalezienia na stronie Popkulturysta 😉

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

modżo pisze:

W media expercie można już zamawiać, a premiera dopiero w piątek, więc chyba nie wytrzymam

cypis pisze:

ja po kupieniu właśnie w ME i graniu przez te parę tygodni mogę tylko powiedzieć że to najlepsza gra z serii i warta każdej złotówki

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?