Nowe Jade Empire w drodze?

Prawie 15 lat temu studio BioWare zaprezentowało nam produkcję, która z biegiem czasu, pomimo dobrych recenzji, została lekko odsunięta na bok. Mowa tutaj oczywiście o wydanym w roku 2005 Jade Empire. Gra zniknęła w cieniu nie tylko jeżeli chodzi o zainteresowanie graczy, ale również samo EA, które przejęło markę BioWare, zupełnie porzuciło tą świetną produkcję.

Po ponad dekadzie EA przypomniało sobie o jednym z pierwszych dzieł BioWare i poczyniło ciekawy krok w jego kierunku. Jak informuje portal PCGamesN, pod koniec stycznia Electronic Arts, złożyło wniosek o zarejestrowanie marki Jade Empire. W tym przypadku można mówić o dwóch opcjach: wniosek został złożony, aby uporządkować kwestie związane z prawami autorskimi pomiędzy BioWare, a Electronic Arts, lub, bardziej optymistyczna możliwość – wniosek tworzy podwaliny pod nową produkcję.

Zobacz również: Nowy zwiastun World War Z!

Za drugą opcją przemawiają dwa fakty. Po pierwsze, marka została zarejestrowana jako „Goods and Services”, co jasno sugeruje charakter rozgrywki sieciowej, lub chociaż konieczność stałego dostępu do internetu. Po drugie, Mike Laidlaw, jeszcze w 2017 roku wspominał, że powstanie drugiej części Jade Empire jest bardzo prawdopodobne.

Niestety na chwilę obecną nie wiemy nic więcej. Jeżeli domysły się sprawdzą i rzeczywiście Electronic Arts przygotowuje podłoże pod coś w rodzaju Jade Empire 2, to zapewne już niedługo otrzymamy pierwsze konkrety. Do tego czasu niestety pozostaje nam jedynie czekać.

Źródło: pcgamesn.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?