Od września Xbox Game Pass Ultimate będzie obejmował grę w chmurze bez dodatkowych kosztów

Phil SpancerHead of Xbox ogłosił dzisiaj na blogu, że we wrześniu br., Xbox Game Pass Ultimate obejmie dostęp do gier w chmurze bez dodatkowych kosztów. Członkowie subskrypcji będą mogli zagrać w ponad 100 tytułów z Xbox Game Pass na swoich urządzeniach mobilnych z poziomu chmury, w ramach swojego członkostwa. Wprowadzenie możliwości grania w chmurze do ekosystemu Xbox, na wszystkie urządzenia jest naturalnym krokiem, uzupełniającym pracę wykonaną nad konsolą Xbox Series X oraz grami na PC w systemie Windows. 

Wpis na blogu szczegółowo opisuje zakres zobowiązań, jakie zespół Xbox poczynił względem graczy. Wraz z wypuszczeniem na rynek konsoli kolejnej generacji, pojawieniem się nowych opcji grania – takich jak podjęcie rozgrywki w chmurze oraz usług subskrypcji gier i wspólnej rozrywki na różnych platformach – gry będą wyglądać znacznie lepiej niż dotychczas.  

Nowy zasady obejmują: 

  • Gracze zawsze będą mile widziani – zobowiązanie poparte wsparciem społeczności, uprawniające twórców z różnych środowisk do wprowadzania zróżnicowanych treści na naszą platformę oraz przyspieszenie nowych technologii, w celu zmniejszenia mowy nienawiści.  
  • Gracze nie będą zmuszani do przechodzenia na kolejne generacje konsoli – tytuły z Xbox Game Studios, które będą dostarczane w ciągu najbliższych kilku lat, będą kompatybilne z Xbox Series X jak i  Xbox One. Xbox nadal będzie wspierał tryb cross-play, dzięki czemu gracze i ich znajomi razem zagrają na różnych platformach, jak i na konsolach.  
  • Technologia „Smart Delivery” na urządzenia Xbox, sprawi, że gracze raz zakupią wspierany tytuł i będą mogli cieszyć się grą na następnych generacjach konsoli, bez żadnych kosztów. Długo oczekiwane tytuły, takie jak „Assassin’s CreedValhalla” i „Cyberpunk 2077″ będą wspierać Smart Delivery. 
  • Gracze mogą sięgnąć po nowe tytuły z Xbox Game Studios w dniu ich premiery w ramach Xbox Game Pass. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat dzisiejszych ogłoszeń, zapraszamy na blog Xbox Wire 

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?