Olbrzymi sukces Resident Evil 2 Remake!

Resident Evil 2 Remake okazał się być strzałem w dziesiątkę. W odświeżonego klasyka spod szyldu Capcom zagrało do tej pory ponad 2,5 miliona graczy.

Resident Evil 2 Remake zadebiutował zaledwie trzy dni temu, a już dziś wiemy że produkcja osiągnęła olbrzymi sukces. Ze statystyk umieszczonych na oficjalnej stronie serii dowiadujemy się, że grę uruchomiło ponad 2,5 miliona graczy. Liczba ta nie jest oczywiście realnym wynikiem sprzedaży. Należy pamiętać, że statystki pochodzą jedynie od graczy, którzy zgodzili się na ich udostępnienie.

Zobacz również: Days Gone – nowe materiały prezentujące grę

Na tym jednak nie koniec. Ze statystyk dowiadujemy się również, że dotychczas gracze spędzili w Raccoon City w sumie ponad 1500 lat! Ponadto przemierzyli już łączny dystans ponad 38 milionów kilometrów. Dla porównania odległość od Ziemi do Wenus wynosi 41 milionów kilometrów. Gracze również świetnie radzą sobie z eliminacją krwiożerczych zombie. W tej chwili licznik wskazuje aż 107 milionów pokonanych wrogów.

Jeśli chcecie sprawdzić jeszcze więcej ciekawych statystyk lub porównać z innymi graczami swoje osiągnięcia w Resident Evil 2, wystarczy odwiedzić tę stronę.

Resident Evil 2 to remake kultowego survival horroru z 1998 roku. Produkcja przeszła szereg zabiegów, aby przystosować ją do współczesnych standardów. Odświeżono oprawę graficzną, przemodelowano sterowanie oraz umieszczono kamerę za plecami bohatera. Gra zadebiutowała 25 stycznia na PS4, Xbox One i PC.

Źródło: residentevil.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?