People Can Fly zapowiada nowy tytuł AAA

Deweloperzy Outriders, Bulletstorm oraz Gears of War: Judgment zapowiadają nowy, oryginalny tytuł na konsole nowej generacji.

Niezależni twórcy gier People Can Fly ogłosili dziś, że pracują nad nowym tytułem AAA, który pojawi się na konsolach nowej generacji, platformach streamingowych oraz na PCtach. Nowy projekt jest prowadzony przez nowojorski oddział studia, który planuje w ciągu najbliższego roku zatrudnić wielu nowych pracowników. Firma People Can Fly powstała w 2002 roku, a obecnie, wraz ze Square Enix, pracuje nad grą Outriders, której premiera zaplanowana jest na koniec 2020 roku. Studio słynie z popularnego Bulletstorma, współtworzyło także tytuły z serii Gears of War.

Prowadzone przez szefa studia, Davida Grijnsa, i dyrektora kreatywnego, Rolanda Lesterlina, nowojorskie People Can Fly współpracuje z siostrzanymi studiami w Warszawie, Rzeszowie i Newcastle, aby wspólnymi siłami zbudować bardzo ambitny, przełomowy tytuł action-adventure, który poprowadzi studio o blisko 20-letnim doświadczeniu w zupełnie nowym, ekscytującym kierunku. Aby sprostać skali nowego projektu, People Can Fly znacznie powiększy rozmiar swojego nowojorskiego oddziału w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy i dodatkowo otworzy nowe, startupowe studio w Montrealu.

Niezwykła energia wypełnia atmosferę w naszej firmie – mówi Sebastian Wojciechowski, CEO People Can Fly. W zeszłym roku ogłosiliśmy otwarcie nowojorskiego oddziału i po raz pierwszy ujawniliśmy Outriders. Dziś mamy 250 pracowników i z radością wkraczamy w kolejny etap rozwoju naszej firmy. Naszym celem od samego początku była rozbudowa PCF w kierunku multi projektowego studia oraz dalsze umacnianie obecności naszej marki na rynku światowym. Premiera konsol nowej generacji jeszcze w tym roku sprawia, że jesteśmy niezwykle podekscytowani przyszłością naszego studia i całej branży. – dodaje.

W dzisiejszych czasach mieć okazję pracy przy nowym tytule AAA to rzadkość i ogromny zaszczyt. Móc tworzyć go od podstaw – to już naprawdę coś zupełnie wyjątkowego.” – mówi Roland Lesterlin, dyrektor kreatywny People Can Fly w Nowym Jorku. „Szukamy pomysłowych i otwartych ludzi, którzy pomogą nam kształtować wizję tego niesamowitego, nowego świata, który budujemy. – podsumowuje.

People Can Fly prowadzi obecnie rekrutację na różne stanowiska, we wszystkich lokalizacjach. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://peoplecanfly.com/career/.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?