Pierwsza gra w Europie testowana na komercyjnej sieci 5G to prototyp polskiego Block Hunters!

Sieć 5G w Niemczech została już przetestowana przez użytkowników komercyjnych. W kontekście gier mobilnych pierwszą uruchomioną w Europie na tej infrastrukturze aplikacją był Block Hunters od polskiego studia Fuero Games.

Na początku lipca w Berlinie odbyła się oficjalna premiera komercyjnej sieci 5G organizowana przez sieć T-Mobile. Inauguracja została zaplanowana podczas 5G Ecosystem Summit 2019, czyli wydarzenia będącego zwieńczeniem programu 5G Prototyping Program – inicjatywy firmy hubraum, mającej na celu zapewnienie klientom końcowym najlepszych możliwych doświadczeń płynących z użytkowania sieci 5G, która ma zostać wdrożona globalnie w 2020 roku.

Zobacz również: Brick Royale – ruszają beta testy polskiej gry mobilnej!

Podczas prezentacji odbył się również pokaz polskiego dewelopera, firmy Fuero Games, która jako pierwsza w Europie uruchomiła na komercyjnej sieci 5G prototyp wieloosobowej gry Block Hunters – produkcji skupiającej się na wiernej symulacji fizyki na urządzeniach mobilnych, gdzie wszelkie obliczenia wykonywane są po stronie serwera, natomiast urządzenie użytkownika odpowiada jedynie za finalny rendering obrazu. Sieć 5G wykorzystana podczas prezentacji gry pozwoliła na bardzo dokładną symulację fizyki oraz wykrywanie sytuacji kolizyjnych, a także płynną rozgrywkę bez żadnych opóźnień, co jeszcze niedawno – w przypadku tak zaawansowanych obliczeń – nie było niemożliwe przy wykorzystaniu sieci 4G.

Gra Block Hunters znajduje się aktualnie w fazie prototypowania. Podczas zabawy celem gracza jest zbudowanie swojej własnej bazy, korzystając ze znajdujących się na jego planszy bloczków. W zależności od założonego planu może on współpracować z innymi obecnymi na mapie użytkownikami lub – wręcz przeciwnie – sabotować ich działania. Przypomnijmy, że w tej chwili w kontekście gier mobilnych Fuero Games skupia się na swojej najnowszej zręcznościowej produkcji Brick Royale – tytule osadzonym w karykaturalnym świecie, w którym gracz, podczas kolejnych potyczek, spotka takich bohaterów jak D. Rich (inspirowany Donaldem Trumpem) czy Schwarzinator (postać stworzona na wzór Arnolda Schwarzeneggera). Produkcja znajduje się aktualnie w wersji beta na urządzeniach z systemem Android.

Źródło: informacja prasowa

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?