Advertisement
banner

Hit od Sony! Firma prezentuje PlayStation Classic czyli miniaturowe PSOne!

Firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła dzisiaj, że PlayStation Classic, miniaturowa konsola do gier, która nawiązuje wyglądem do oryginalnego PlayStation i ma fabrycznie zainstalowane 20 gier, trafi do sprzedaży 3 grudnia 2018 r. w Japonii, Ameryce Północnej i Europie. PlayStation Classic będzie dostępne w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 449 zł na rynku polskim.

Oryginalny system Sony PlayStation zadebiutował w Japonii 3 grudnia 1994 r., a dzięki przełomowym innowacjom, takim jak renderowanie 3DCG w czasie rzeczywistym i możliwość korzystania z płyt CD-ROM, miało ogromny wpływ na przemysł gier w latach 1990 i później.

Zobacz również: Marvel’s Spider-Man bije ciekawy rekord Guinessa! Nowa część zapowiedziana niebawem?

Wzornictwo PlayStation Classic przypomina oryginalne PlayStation pod względem układu przycisków, wyglądu kontrolerów oraz zewnętrznego opakowania*3, ale w miniaturowej formie – jest o 45% mniejsze od oryginalnej konsoli po bokach i o 80% jeśli chodzi o ogólną objętość. Na urządzeniu znajdzie się 20 fabrycznie zainstalowanych*1 gier PlayStation®*4, takich jak Final Fantasy® VII (SQUARE ENIX Co., LTD.), Jumping Flash! (SIE), R4 RIDGE RACER TYPE 4Tekken 3 (BANDAI NAMCO Entertainment Inc.), i Wild Arms (SIE). PlayStation Classic to idealne rozwiązanie dla odczuwających nostalgię fanów oryginalnego PlayStation, a także nowych graczy, którzy chcą poznać bliżej klasyczne gry PlayStation z lat 1990.

PlayStation Classic wyposażono w przewód HDMI® – do podłączania zewnętrznych wyświetlaczy, takich jak monitory i telewizory – oraz w kabel USB*5, który należy podłączyć do zasilacza USB AC (sprzedawanego oddzielnie), by zasilać urządzenie z wtyczki. W wybranych grach użytkownicy mogą grać z przyjaciółmi lub przeciwko nim, korzystając z dwóch kontrolerów dołączonych do konsoli.

Fot. PlayStation

Źródło: Informacja prasowa | Ilustracja główna: PlayStation

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?