Advertisement
banner

PlayStation Classic tanieje w zawrotnym tempie!

Choć retro-konsolka PlayStation Classic ukazała się w sprzedaży na początku grudnia, już teraz można ją kupić nawet 45% taniej. Przyczyną tak szybkiej przeceny jest prawdopodobnie małe zainteresowanie odświeżonym „szarakiem”.

Konsola PlayStation Classic zmaga się z ogniem krytyki od momentu jej zapowiedzenia. Graczom nie podobała się lista gier, które miała znaleźć się na pokładzie Classica oraz brak możliwości późniejszej rozbudowy biblioteki. Graczom nie ucieszyła również duża cena – japońska firma wyceniła odświeżoną wersję pierwszego „Plejaka” na 100 dolarów (w Polsce trzeba było zapłacić 450 zł).

Po premierze konsolki Sony musiało dodatkowo wytłumaczyć się graczom ze złego działania kilku znajdujących się w pamięci urządzenia gier. Z czasem wyszło na jaw, że miało to związek z użyciem gier w systemie PAL, co z kolei miało zatuszować niedobór mocy obliczeniowej Classica.

Playstation Classic

Fot. Polygon

Zobacz również: PlayStation Classic – testujemy retro konsolę od Sony!

Wszystko to nie spodobało się oczywiście ewentualnym nabywcom, co w efekcie musiało przełożyć się na znacznie słabszą sprzedaż, niż pierwotnie zakładało Sony. Aby ratować sytuację firma musiała więc szybko przecenić swoją konsolkę. W Stanach Zjednoczonych można ją obecnie nabyć nawet za 55 dolarów, a w Polsce sklepy obniżyły jej cenę do 275 zł. To ogromny zjazd jak na sprzęt, który nie ma nawet miesiąca.

Źródło: mediamarkt.pl | Ilustracja wprowadzenia: Sony

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?