Pokemon Masters z 10 milionami pobrań

Pokemon Masters – mobilna gra z popularnymi stworkami – potrzebowała tylko 4 dni, by przekroczyć barierę 10 milionów pobrań.

Ogromną popularnością cieszy się Pokemon Masters, czyli kolejny rozdział kultowej serii. Mobilna produkcja zadebiutowała 29 sierpnia i po 4 dniach może się już pochwalić przeszło 10 milionami pobrań na systemy iOS oraz Android. Oznacza to, że gra zaliczyła lepszy start niż Pokemon Go, które potrzebowało 10 dni na osiągnięcie podobnego rezultatu. Dziełu Niantic trzeba jednak oddać, że nie od razu było ono dostępne na całym świecie.

Zobacz również: Kool2Play zapowiada trzy gry oraz debiut na New Connect

Liczba ta robi oczywiście wrażenie, ale niekoniecznie musi się przekładać na aktywnych graczy. Część z użytkowników zapewne pobrała grę na kilka urządzeń. Nadal jednak ciężko przejść obojętnie obok tego wyniku. Pokazuje on, że Pokemony cieszą się ogromną popularnością.

Sama gra polega na walkach w systemie 3 vs. 3. Tym razem jednak obejmujemy kontrolę nad parami, na które składają się znani trenerzy oraz przypisane do nich Pokemony. Zadaniem pierwszych jest wspieranie swoich podopiecznych, czyli np. leczenie ich. Rola Pokemonów pozostała bez zmian, walczą one ze sobą przy użyciu charakterystycznych dla siebie umiejętności oraz ataków.

Pokemon Masters pobrać można z App Store i Google Play. Produkcja jest bezpłatna, ale występują w niej mikropłatności.

Źródło: shacknews.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?