Polski survival horror Shadows 2: Perfidia oraz Epic Clicker Journey na Nintendo Switch

Już 6 sierpnia br. na Nintendo Switch zadebiutuje survival horror – Shadows 2: Perfidia. Wcześniej ta gra indie została wydana na PC i zyskała bardzo dobre oceny graczy. Shadows 2: Perfidia oferuje m.in. wszechogarniającą atmosferę szaleństwa, wiele przerażających elementów oraz unikalny system zdrowia psychicznego. Tego samego dnia w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) pojawi się również Epic Clicker Journey.

Shadows 2: Perfidia

Akcja survival horroru dzieje się w mrocznym i opustoszałym kompleksie biurowym, gdzie doszło do niepojętych wydarzeń. Twórcy Shadows 2: Perfidia postawili sobie za cel wywołanie obezwładniającego poczucia przerażenia, stworzenie dusznego klimatu oraz zjawisk prowadzących na skraj obłędu.

Rozgrywka nawiązuje dla klasycznych horrorów i obejmuje m.in. zróżnicowane zagadki oraz konfrontacje z potworami, które wymagają specjalnego podejścia oraz taktyki. W Shadows 2: Perfidia gracz może wcielić się w 2 różne postaci – każda z nich ma swoją własną ścieżkę i będzie musiała zmierzyć się z odmiennymi wyzwaniami.

Zobacz również: Nintendo Switch Lite zapowiedziany! Co wiemy o nowej konsoli?

Tytuł oferuje łącznie 18 poziomów i wyróżnia się także m.in. realistycznym udźwiękowieniem, elementami losowości oraz unikalnym systemem zdrowia psychicznego. Nie zabrakło też ukrytych przedmiotów, których znalezienie odblokuje dodatkową zawartość.

W marcu 2017 r. gra pojawiła się na PC i została bardzo dobrze przyjęta przez graczy – odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam wynosi obecnie 80 proc.

Epic Clicker Journey

Stworzona przez studio Cleversan Software gra typu clicker pozwala na przeżycie epickiej przygody życia. Podróż obejmuje 20 zróżnicowanych krain, które są pełne tajemnic, przerażających potworów i legendarnych skarbów.

W Epic Clicker Journey można zdobywać m.in. liczne przedmioty oraz punkty doświadczenia potrzebne do rozwoju postaci i zwiększania skuteczności w walce. Jak zaznaczają twórcy, gra jest również pełna niewytłumaczalnych zjawisk, a pokonywane potwory można zmuszać do pomocy w trakcie kolejnych etapów podróży. Całość wyróżnia się kreskówkową grafiką oraz podkreślającą klimat muzyką.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?