Pooplers oraz Bohemian Killing na Nintendo Switch

Na Nintendo Switch debiutują dwie nowe gry, których wydawcą jest Ultimate Games S.A. Pooplers to szalona gra zręcznościowa, która oferuje m.in. grę dla maksymalnie 4 osób w lokalnym trybie wieloosobowym. Bohemian Killing jest z kolei narracyjnym dramatem sądowym, osadzonym w steampunkowym Paryżu w końcówce XIX w. Daty premier obu gier zostały ustalone na 20 i 23 marca br.

Wydawcą obu gier w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) jest  Ultimate Games S.A. Datę premiery Pooplers ustalono na 20 marca, a Bohemian Killing będzie dostępne od 23 marca 2020 r.

Pooplers

Nowa gra zręcznościowa stworzona przez Art Games Studio S.A. koncentruje się na rozgrywce wieloosobowej. W Pooplers maksymalnie czwórka graczy przejmuje kontrolę nad bardzo aktywnymi bobasami, które lubią raczkować po całym domu i przy tym wypróżniać się na podłogę. Jak podkreślają twórcy, to tytuł o mocno humorystycznym charakterze, nastawiony na wspólną zabawę przed konsolą.

W standardowej rozgrywce celem jest „pokolorowanie” jak największej części mapy. Grę urozmaicają m.in. ciekawe power-up’y oraz postać mamy, która odniesie każdego bobasa, jeśli zobaczy, że pozostawia on po sobie ślady na podłodze.

Na graczy czeka sporo różnych lokacji (m.in. dom, farma i statek kosmiczny) oraz zróżnicowane tryby gry. Poza możliwością gry „każdy na każdego” i starciami drużynowymi, twórcy Pooplers proponują także tryb hordy (kooperacja), wariację nt. piłki nożnej oraz opcję wcielenia się w rodzica. Grać można zarówno z przyjaciółmi, jaki i przeciwko botom.

Bohemian Killing

Projekt studia The Moonwalls to niekonwencjonalna gra, której akcja została umiejscowiona w steampunkowym Paryżu w końcówce XIX w. Bohemian Killing jest narracyjnym dramatem sądowym, a gracz dostaje niemal nieograniczone możliwości przy prowadzeniu sprawy.

Twórcy pozostawiają wiele swobody i możliwości sprawdzenia własnej kreatywności. Historia Alfreda Ethona, oskarżonego o brutalne morderstwo, opiera się na dwóch fundamentach – teraźniejszości w sali sądowej oraz wspomnieniach z przeszłości, gdzie działania gracza przekładają się na teraźniejszość. Bohemian Killing porusza też m.in. tematy różnic klasowych oraz rasizmu.

W głównego bohatera wcielił się i użyczył mu głosu znany aktor Stephane Cornicard, podkładający głos w angielskich wersjach językowych wielu topowych produkcji (m.in. A Plague Tale: Innocence, Horizon Zero Dawn oraz tytuły z serii Dark Souls, Dragon Age i Fable).

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?