Poznaliśmy nowe szczegóły na temat czwartej części Crasha Bandicoota!

Crash Bandicoot powraca i zapowiada „coś zupełnie nowego” w Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas.

Podczas wydarzenia „State of Play” organizowanego przez Sony zaprezentowano zupełnie nowy tryb gry, który zostanie dodany do tej przygodowej platformówki: N.Verted – tryb lustra zasilanego jagodami Bumpa, które pozwala graczom przemierzać neonowe pustkowia, stare plany filmowe, podkręca prędkość rozgrywki i daje nowe spojrzenie na świat Crasha. Ale to nie wszystko! Powraca więcej postaci z multiwersum Crash Bandicoot, w tym Dingodile, przebijający się ogonem przez skrzynie jako nowa grywalna postać. Dodatkowo, do odblokowania będzie wiele zwariowanych skórek dostępnych po premierze gry 2 października 2020 roku. Użytkownicy PlayStation będą mogli również cieszyć się kilkoma dodatkowymi skórkami, które zakrzywią czas po dotarciu na Mapę Wymiarów.

Zobacz również: Crash Team Racing Nitro-Fueled – recenzja gry. Powrót Crasha na tory wyścigowe!

Przy tworzeniu zapowiadanego trybu dla Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas główny deweloper Toys for Bob współpracował z przyjaciółmi z Beenox, aby uzyskać wyjątkowe wrażenia. Właściwa nazwa to „tryb N.Verted” – to dziwaczne podejście do poziomów bierze koncepcję trybu lustrzanego i przenosi ją w zupełnie nowy wymiar, dając graczom alternatywne perspektywy, efekty dźwiękowe, muzykę, a w niektórych wymiarach dodatkowe transformacje, które potęgują ważenia z rozgrywki. Gracze będą mogli ponownie opanować każdy świat do perfekcji, rozgrywając go w trybie N.Verted, zdobywając jagody Bumpa zamiast owoców Wumpa, z możliwością zdobycia jeszcze większej liczby nagród.

Zobacz również: Ghost of Tsushima – recenzja gry. Honor to nie wszystko!

„To pierwsza nowa gra z serii Crash Bandicoot od ponad dziesięciu lat, więc uznaliśmy, że ważne jest wprowadzenie zupełnie nowego trybu rozgrywki” – powiedział Paul Yan, dyrektor kreatywny i szef studia w Toys for Bob. „Połączyliśmy siły z naszymi dobrymi przyjaciółmi z Beenox, aby wspólnie opracować tryb N.Verted, a oni wnieśli dodatkowo całą tę pasję i wiedzę, które zostały wykorzystane w niesamowitym Crash Team Racing Nitro-Fueled”.

crash

Do Crasha i Coco dołączą również nowe grywalne postacie, wkraczające w kluczowych momentach ich podróży, aby ocalić multiwersum. Oprócz ujawnionego już Neo Cortexa, gracze po raz pierwszy wejdą w skórę ulubionego przez fanów Dingodile’a – pół dingo, pół krokodyla. Po wydarzeniach z Crash Bandicoot: Warped Dingodile odwiesił swój stary miotacz ognia połączony z wyrzutnią i wycofał się z życia złoczyńcy. Jednak teraz powraca zająć się niedokończonymi sprawami, przenosząc się w czasie i przestrzeni do innego wymiaru, gdzie zaczyna się jego przygoda w poszukiwaniu drogi powrotnej do domu.

Zobacz również: Spyro Reignited Trylogy – wielki powrót fioletowego smoka!

W ramach dalszej personalizacji jamrajowego doświadczenia, Toys for Bob ujawnia dostępne do zdobycia skórki dla Crasha i Coco  dostępne do odblokowania przez graczy, którzy będą zdobywać klejnoty i wykonywać wyzwania w trakcie gry. Te zupełnie nowe skórki są w pełni kosmetyczne, dając jamrajom dziesiątki kostiumów i zwariowanych strojów do noszenia na różnych poziomach, jednocześnie prezentując ich osiągnięcia i dodając kolejny poziom absurdu do szalonej natury Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas. Od stroju pirata po kombinezony kosmiczne, kostiumy jednorożca, łuski dinozaurów i nie tylko – będziesz potrzebować naprawdę konkretnych umiejętności, aby odblokować każdą skórkę w grze! Na PlayStation jako pierwsze pojawiają się dwa dodatkowe zestawy skórek dla Crasha i Coco, które są przyznawane automatycznie po ukończeniu drugiego poziomu gry i uzyskaniu dostępu do Mapy Wymiarów. Skórki te, nazwane „Marsupus Erectus” i „Serious Upgrade”, będą dostępne na innych platformach nie wcześniej niż 31 grudnia 2021r.

crash

„Toys for Bob dołożyło wszelkich starań, by unowocześnić tę klasyczną serię, począwszy od ożywienia oszałamiających wizualnie światów, po stworzenie szerokiej gamy treści i nowych trybów gry, takich jak tryb N.Verted i dodatkowe grywalne postacie” – powiedziała Michelle Bresaw, wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktem w Activision. „Jesteśmy przekonani, że jest to sequel, na który fani czekali, pozostający wiernym serii, a jednocześnie oferujący nowe i świeże doświadczenia”.

Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas będzie dostępny na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One oraz Xbox One X od 2 października 2020 roku. Zamówienia przedpremierowe są już dostępne w sugerowanej cenie detalicznej 289,99 PLN na terenie Polski. Więcej informacji dotyczących serii Crash Bandicoot, znajdziesz na stronie www.crashbandicoot.com oraz obserwując konto @CrashBandicoot na Instagramie, Twitterze oraz Facebooku.

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?