Priest Simulator – nowa gra od Ultimate Games

Ultimate Games planuje wprowadzić na rynek nowy tytuł – Priest Simulator, czyli symulator życia księdza – najbardziej uprzywilejowanej osoby we wsi, gdzie rozgrywa się akcja gry.

Priest Simulator to realistyczny symulator, w którym gracz może wybrać, czy jako ksiądz będzie pomagał ludziom, czy robił sobie z nich żarty.

Autorzy wprowadzili do gry różne znane z codzieności zadania: możemy odprawiać kazania, dzięki czemu mieszkańcy parafii będą nam posłuszni, udzielać sakramentów według wybranego przez nas cennika albo chodzić po kolędzie, zdobywając fundusze na dalsze działania. W trakcie rozgrywki możliwa jest także modernizacja kościoła czy… świętego laboratorium, a nawet odprawianie egzorcyzmów na opętanych ludziach i, uwaga, zwierzętach. Ale to nie wszystko.

priest simulator

Dzięki naszej funkcji w parafii możemy niszczyć sekty lub zawierać sojusze, walczyć z innymi księżmi na boskie moce lub ścigać się z nimi samochodem. Zebrane w grze pieniądze wydajemy na ulepszenie samochodu albo kupujemy broń potrzebną do walki z demonami.

Priest Simulator to dynamiczna gra, w której gracz ma uprzywilejowaną pozycję nad innymi. Ta okoliczność, jak i sama postać głównego bohatera – księdza – może w Polsce wzbudzać pewne kontrowersje, uważamy jednak, że każda grupa zawodowa może stać się bohaterem gier czy na przykład dzieła filmowego. Nie powinniśmy robić z tego tabu, co dobitnie pokazał przykład filmu Kler – ocenia Mateusz Zawadzki, Prezes Zarządu Ultimate Games.

Każdy z nas chciałby być księdzem. Niestety niektórzy nie otrzymali od Boga odpowiedniego powołania albo odpowiedniej płci. Studio Delirma pozwala ludziom spełnić marzenie. Amen – dodaje twórca gry, Michał Jod.

Priest Simulator to gra na PC w polskiej i zagranicznej wersji językowej. Premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2020.

Zobacz również: Bully 2 – możliwy najnowszy projekt Rockstara!

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?