Produkcje Quantic Dream już nie tylko dla PlayStation

Quantic Dream nie będzie tworzył już ekskluzywnych gier na konsole Sony. Studio planuje otworzyć się na nowe platformy.

Twórcy takich hitów jak Heavy Rain, Beyond: Two Souls, czy Detroit: Become Human poinformowali, że kolejne produkcje studia nie będą tworzone już wyłącznie na konsole Sony. Tym samym posiadacze innych platform będą mieli szansę przekonać się jak ich decyzje wpływać będą na losy bohaterów. Szefowie francuskiego studia – David Cage i Guillaume de Fondaumière stwierdzili, że otworzenie się na nowe platformy jest dla studia nowym początkiem.

Naszym celem jest obecność na wszystkich platformach gromadzących publiczność, która może czerpać przyjemność z naszych doświadczeń. Będziemy oczywiście kontynuować rozwój na PlayStation – platformie, którą znamy bardzo dobrze po 12 latach współpracy z firmą Sony. Jednak będziemy również obecni na wszystkich innych istotnych platformach.

Zobacz również: Znamy tytuły lutowego Games with Gold!

Na tym nie koniec zmian. Deweloper zyskał ostatnio nowego inwestora – NetEase Games. Współpraca ta ma wzmocnić pozycję Quantic Dream jako pionierów i innowatorów świata gier. Póki co nie wiemy nad jakimi tytułami pracuje obecnie studio, jednak najprawdopodobniej będą to gry na konsole nowej generacji.

Źródło: eurogamer.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?