Read Dead Redemption 2 z rewelacyjnymi wynikami sprzedaży!

Od 26 października konsolowi gracze mają prawdziwe święto. Druga część Red Dead Redemption zachwyca recenzentów na całym świecie (obecnie 97/100 na Metacriticu), ale i nie poprzestaje na tym.

Główny kandydat na grę kończącego się już roku  w ciągu pierwszych trzech dni zarobiło 725 milionów dolarów. Z pozycji od Rockstar Games jedynie Grand Theft Auto V może cieszyć się lepszym wynikiem (okrągły miliard). Zważywszy jednak na to, że wspomniany lider sprzedaży debiut miał we wtorek, Red Dead Redemption 2 ma siłą rzeczy najlepszy weekend. I z pewnością nie jest to koniec ich wojaży, jako że gracze wciąż czekają na Red Dead Online, które wyjdzie na dniach.

Zobacz również: Bohaterka NieR: Automata trafi do Soul Calibura VI

Red Dead Redemption 2 to prequel świetnych gier studia Rockstar, które debiutowały kolejno w 2004 i 2010 roku. Jest to przygodowa gra akcji z elementami TPS’a i otwartym światem w westernowym klimacie. W grze wcielimy się w Arthura Morgana, członka gangu Dutcha van der Lindego, który po nieudanym napadzie sam staje się ofiarą muszącą się ukrywać i walczyć o przetrwanie. Produkcja oddaje do naszej dyspozycji ogromny, otwarty świat: od terenów górskich, po malownicze prerie, lasy oraz pełne mieszkańców miasta.

Produkcja trafiła na PlayStation 4 oraz Xbox One 26 października.

Źródło: gamesindustry.biz /Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?