Red Dead Redemption 2 trafi na PC?! Poznajcie rozmiar gry w wersji konsolowej!

Im bliżej premiery Red Dead Redemption 2, tym internet zalewany jest kolejnymi dawkami informacji na temat długo wyczekiwanej gry studia Rockstar! Oto najnowsze z nich.

Jak wiemy, z przyjemności przemierzania wirtualnego Dzikiego Zachodu we wcześniejszej odsłonie RDR mieli możliwość jedynie posiadacze konsol PS3 oraz Xbox 360. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że włodarze studia Rockstar nie zapomną tym razem o pecetowcach, bowiem na stronie jednej znanej sieci sklepów pojawiła się ciekawa informacja. Na szwedzkiej wersji Media Markt przez pewien czas było możliwe składanie zamówień na Red Dead Redemption 2 dla komputerów osobistych.

Co więcej, pecetowe wydanie zostało opatrzone datą 31 grudnia 2019 roku! Na ten czas nie ekscytujmy się zbytnio, gdyż równie dobrze mógł być to przykładowo błąd w systemie. Nic jednak nie jest stracone, gdyż być może Rockstar rzeczywiście rozważa wydanie portu na PC, biorąc pod uwage chociażby sukces GTA V na komputerach. Póki co, czekajmy na oficjalne informacje i odwiedźmy kolegę, jeśli akurat jest konsolowcem, który nie omieszka kupić sobie jedną z najważniejszych gier tego roku, dziękując mu za możliwość uczestnictwa w oglądaniu czegoś tak wielkiego.

Przejdźmy teraz do drugiej sprawy, jaką jest rozmiar gry. Według najnowszych informacji wersja pudełkowa RDRa 2 mieścić się będzie na dwóch płytach! Na twitterze pojawiło się wczoraj zdjęcie użytkownika, który miał już okazje trzymać pudełko gry w rękach.

To może być dla Was szok, zwłaszcza dla tych, których konsole mają dysk 500 Gb. Otóż pudełkowa wersja Red Dead Redemption 2 w wersji na PS4 zajmować będzie 99 Gb, a w wersji na Xbox One – 107 GB. Co ciekawe cyfrowe wydanie dla posiadaczy konsoli od Sony będzie ważyło aż 149 GB! Zacznijcie już dzisiaj zwalniać miejsce na dyskach.

Źródła: techtastic.nl oraz Twitter / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?