W Red Dead Redemption II nie usłyszymy znanych aktorów

Rockstar postanowiło nie podążać za obecnymi trendami w branży polegającymi na zatrudnianiu znanych aktorów, którzy udzielają swojego wizerunku postaciom z gier. Zabieg ten głównie stosowany jest w celu promocji produktu, gdyż znane nazwiska mają za zadanie przyciągnąć nowych graczy. Twórcy Red Dead Redemption II zdecydowali się na zatrudnienie mniej znanych osób tłumacząc, że taki zabieg ma zwiększyć doświadczenia graczy obcujących z tytułem.

Red Dead Redemption II

Zobacz również: Bully 2 – możliwy najnowszy projekt Rockstara!

Jak podają twórcy Red Dead Redemption II przy produkcji było zaangażowanych ponad 1200 aktorów. Pomimo tak ogromnej liczby zaangażowanych osób podczas rozgrywki nie uświadczymy widoku znanych twarzy. Do premiery najnowszego hitu Rockstar pozostało mniej niż dwa tygodnie. Tym samym firma zaczęła dzielić się coraz większą ilością informacji na jej temat. Zdaniem Dana Housera decyzja o nieangażowaniu popularnych aktorów ma się przyczynić do lepszej immersji graczy.

Współzałożyciel studia uważa, że lepszym wyborem jest zatrudnienie młodych i utalentowanych aktorów, którzy nie zabłysnęli jeszcze na srebrnym ekranie. W takim przypadku gracze podczas rozgrywki nie starają się identyfikować postaci z bohaterem znanym z filmu. Sytuacja prezentuje się naprawdę interesująco zważywszy na fakt, że w swoich poprzednich produkcjach Rockstar ochoczo korzystał z usług znanych osobistości świata kina. Jak poradzili sobie odtwórcy wirtualnych postaci będziemy mogli się jednak przekonać dopiero w momencie gdy gra zadebiutuje na rynku, czyli 26 października.

Zobacz również: Nowa gra twórców Machinarium na zajawkowym zwiastunie

Rozwiązanie jakie obrali projektanci może przynieść wiele korzystnych rezultatów, gdyż firma zamiast wydawać grube miliony na znane nazwiska mogła te pieniądze przeznaczyć na ulepszenie różnych aspektów produkcji. Obecnie pozostaje jedynie liczyć, że studio wybrało odpowiednich aktorów, gdyż przyjdzie nam z nimi spędzić niemal 60 godzin. Tak! Aż tyle ma zająć przejście całego wątku głównego w Red Dead Redemption II.

Jeśli liczba aktorów zaangażowanych w produkcje nie zrobiła na was wrażenia, to ilość czasu jaką trzeba będzie poświęcić na ukończenie kampanii już musiała. Nie jedna produkcja nie oferuje nawet połowy z tego czasu. Dodać należy także czas jaki trzeba będzie poświęcić na misje dodatkowe, znajdzki  oraz aktywności dodatkowe i otrzymamy grubo ponad 100 godzin zabawy. Ile tak naprawdę trzeba będzie poświęcić na ukończenie produkcji zależeć też będzie od prywatnych upodobań gracza.
Źródło: IGN.com / Ilustracja wprowadzenia: Mat.prasowe

Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?