the old guard background Advertisement

Remake XIII opóźniony do przyszłego roku

Nie zobaczymy nowej wersji gry XIII w tym roku, produkcja zadebiutuje dopiero w 2020. Autorzy tłumaczą swoją decyzję chęcią dopracowania tytułu.

Gra XIII pojawiła się na rynku w 2003, a w tym roku dowiedzieliśmy się, że planowany jest jej remake. Na dowód udostępniono krótki teaser oraz datę premiery, która nie jest już aktualna. Produkcja miała zadebiutować na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch dokładnie 14 listopada. Firmy Microids (wydawca) oraz PlayMagic (deweloper) ogłosiły jednak opóźnienie premiery do przyszłego roku. Informacja pojawiła się m.in. na Twitterze.

François Coulon z Microids wyjawił, że powodem przesunięcie debiutu jest chęć udostępnienia maksymalnie dopracowanego tytułu. Studio nie chce zawieść fanów, którzy pozytywnie przyjęli informację o remake’u. Niestety, nadal nie otrzymaliśmy szczegółów na temat samej gry. Nie wiemy więc dokładnie, jak będzie się prezentować oraz czy wprowadzone zostaną istotne zmiany względem oryginału.

Zobacz również: Gamedec – powstaje gra na motywach cyklu powieści

Głównym bohaterem XIII jest utalentowany żołnierz, który oskarżony został o zabicie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie pamięta jednak, jak do tego doszło, ani nawet kim jest. Jego jedynymi wskazówkami są tatuaż z rzymską trzynastką, mały klucz oraz oddział zabójców, którzy obrali go za cel.

Po nowym XIII możemy się spodziewać fabuły w klimacie Tożsamości Bourne’a, cel-shadingowej grafiki, jak również narracji rodem z kart komiksu. W oryginale z 2003 mogliśmy bowiem zobaczyć charakterystyczne dymki z wypowiedziami bohaterów czy dźwiękami (np. Bang!). Ma to swoje uzasadnienie. Gra bazuje na belgijskiej serii komiksowej o tym samym tytule, którą w roku 1984 zapoczątkowali scenarzysta Jean Van Hamme oraz rysownik William Vance.

Źródło: microids.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?