Solasta: Crown of the Magister skorzysta z zasad DnD

W taktycznym RPGu Solasta: Crown of the Magister pojawią się zasady z Dungeons and Dragons, twórcy uzyskali do nich prawa.

Niezależne studio Tactical Adventures otrzymało od Wizards of the Coast licencję na wykorzystanie zasad z Dungeons and Dragons SRD 5.1 w swoim najnowszym RPGu Solasta: Crown of the Magister. Zdaniem założyciela firmy Mathieu Girarda wspomniane reguły dają więcej możliwości rozwoju produkcji w oczekiwanym przez fanów kierunku.

Tytuł zainteresować może przede wszystkim entuzjastów fantastyki, budowania drużyny oraz rozbudowanych, taktycznych starć. Więcej o grze można się dowiedzieć z audycji na kanale Critical Role w serwisie YouTube.

Zobacz również: GreedFall – recenzja gry. Kolonizacja mieczem i magią!

Produkcję można już przetestować na Steamie, gdzie udostępnione zostało jej demo w wersji pre-alpha. W tym momencie trwa nadal zbiórka na Solasta: Crown of the Magister w serwisie Kickstarter, która potrwa jeszcze osiem dni. Deweloperzy zdołali już jednak przekonać przeszło 4,5 tysiąca osób do wsparcia projektu, dzięki czemu osiągnięty został próg minimalny.

Zainteresowani mogą wspierać projekt studia pod tym adresem.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?