Sony kupiło studio Insomniac Games! [Gamescom 2019]

Znane przede wszystkim z takich gier jak Marvel’s Spider-Man oraz serii Ratchet & Clank, Resistance i Spyro – studio Insomniac Games należy od teraz do Sony Interactive Entertainment. Zespół dołącza do grupy wewnętrznych studiów japońskiego koncernu.

Targi Gamescom 2019 rozpoczynają się naprawdę interesująco. Sony dosłownie przed chwilą oficjalnie podało informację o przejęciu Insomniac Games. Studio stanie się 14 studiem wchodzącym w skład SIE WWS (Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios). Trudno mówić tutaj o ogromnym zaskoczeniu, gdyż bliska współpraca pomiędzy Sony i Insomniac Games trwa już od kilkunastu lat.

Zobacz także: Kolejny trailer Death Stranding już na Gamescom 2019 – Hideo Kojima na scenie

Niestety od tej pory Insomniac Games będzie tworzyć tytuły wyłącznie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Trzeba jednak przyznać, że dla Sony jest to świetna inwestycja. Studio jest odpowiedzialne za jedne z najlepiej sprzedających się gier na konsole PlayStation. W oficjalnym komunikacie Sony podkreśla, że do lipca 2019 roku gra Marvel’s Spider-Man sprzedała się w ponad 13,2 mln egzemplarzy na całym świecie! Jest to naprawdę imponujący wynik.

Studio powstało w 1994 roku i przez 25 lat pozostawało niezależne. Zespół współpracował głównie z Sony, jednak dla Microsoftu również swojego czasu przygotował nietypowy projekt – Sunset Overdrive.

Źródło: Sony/ prnewswire.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?