Sony otwiera PlayStation Productions. Studio stworzy filmy i seriale na podstawie gier

Sony Interactive Entertainment ogłosiło dzisiaj otworzenie PlayStation Productions. To zupełnie nowe studio filmowe, którego celem będzie przeniesienie największych gier zarówno na duży, jak i na mały ekran.

Póki co, nie mamy informacji na temat gier, które miałyby zostać zekranizowane. Sony zaznacza jednak, że pierwsza część projektów znajduje się już w realizacji. Nowe studio prawdopodobnie znajdzie się pod kierownictwem Asada Qizilbasha – obecnie wiceprezesa ds. marketingu w SIE, a jego siedzibą będzie Sony Pictures w Culver City. Qizilbash wypowiedział się na temat tego, co motywowało Sony do otwarcia PlayStation Productions:

Zamiast licencjonować nasze IP uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem było dla nas opracowanie i wyprodukowanie filmowych adaptacji przez nas samych. Po pierwsze, ponieważ jesteśmy bardziej znani ale także dlatego, że wiemy co kocha społeczność PlayStation.

Zobacz również: Blizzard bardzo zadowolony ze współpracy z Nintendo. Kolejne produkcje studia już niebawem na Switchu?

Miejmy nadzieje, że uruchomienie PlayStation Productions przyspieszy ekranizacje największych hitów japońskiego giganta. W końcu ile to już lat czekamy na ekranizacje serii Uncharted, czy The Last of Us? Wydaje się też, że Sony wie co robi, dlatego wyprodukowane przez nich adaptacje gier nie powinny zakończyć się kolejną klapą.

Źródło: dualshockers.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?