Sony rozważa wydanie odświeżonej wersji pierwszego PlayStation!

Po bardzo dobry odbiorze wydanych niedawno odświeżonych wersji klasycznych konsol Nintendo, czyli NES-a Classic Mini i SNES-a Classic Mini, teraz Sony myśli nad wydaniem w podobny sposób pierwszej konsoli PlayStation.

Prezes Sony John Kodera w niedawnym wywiadzie dla Manta Web przyznał, że temat wydania PlayStation 1 w nowej odsłonie był już poruszany w firmie:

Nasza firma zawsze pamięta o starszych markach. Myślę, że istnieją możliwości, aby to zrobić (klasyczną konsolę). Odbyliśmy już rozmowy (w firmie) nad sposobami realizacji tego projektu.

PlayStation

Fot. John Kodera (Akio Kon / Bloomberg News)

Zobacz również: Pierwsze 10 minut rozgrywki z Agony

PlayStation 1 swoją premierę w Japonii miała w 1994 roku i jest obiektem nostalgii graczy na całym świecie. Dla wielu z nich była to pierwsza konsola, jaką mieli. Nie jest więc to bezsensowny pomysł, zważając również, jak dobrze poradziły sobie mini wersje klasycznych konsol Nintendo – duże zainteresowanie doprowadziło nawet do wyczerpania nakładów i konsolki te trudno było w ogóle dostać.

Można tylko przypuszczać, czy Sony pójdzie w ślady Nintendo i również umieści na pokładzie odświeżonej konsoli pulę dobrze znanych klasyków. Wspaniale byłoby jednak zobaczyć tam takie produkcje, jak Metal Gear Solid, Final Fantasy VII, Clash Bandicoot czy Resident Evil.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?