Sony wycofało się z E3 2019

Sony zarówno nie poprowadzi na przyszłorocznym E3 pokazu, ani też nie pojawi się na targach. Co to oznacza dla fanów PlayStation?

Raczej nic dobrego. Na początku wiadomość pojawiła się zagrzebana gdzieś w komunikacie Entertainment Software Association, o czym napisał na swoim portalu magazyn Variety. Później informacja na jakiś czas zniknęła z ich strony, aby powrócić z potwierdzeniem ze strony Sony.

Wraz z ewolucją branży Sony Interactive Entertainment nadal szuka innowacyjnych możliwości zaangażowania społeczności – czytamy w oświadczeniu. – Fani PlayStation są dla nas całym światem i zawsze chcemy wprowadzać innowacje, myśleć inaczej oraz eksperymentować na nowe sposoby z uraczeniem graczy. W rezultacie zdecydowaliśmy się nie uczestniczyć w E3 w 2019 roku. Odkrywamy nowe i bardziej bezpośrednie sposoby zaangażowania naszej społeczności w 2019 roku i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami naszymi planami.

Sony

Fot. materiały prasowe

Zobacz również: Nadchodzi remaster Command & Conquer oraz Command & Conquer: Red Alert!

Może to oznaczać, że firma przygotowuje się do zorganizowania własnej imprezy. Na pewno nie będzie to jednak nic na kształt EA Play, organizowanego przez Electronic Arts w tym samym czasie co E3. Sony potwierdziło, że nie planują żadnej konferencji prasowej w tym czasie. Jeżeli zatem planują osobne wydarzenie, otrzyma ono inną datę. Na więcej informacji musimy poczekać.

Japoński gigant w tym roku odwołał również PlayStation Experience, cykliczną imprezę poświęconej tylko konsoli Sony. Powodem była zbyt mała ilość gier, które mogliby pokazać. Oczywiście czeka nas jeszcze kilka premier takich jak The Last of Us Part II, Days Gone czy Dreams, jednak według firmy to za mało, aby organizować całą imprezę. Oczywiście warto również wskazać słonia w pokoju, a zatem coraz częstsze pytania o PlayStation 5. Fakt, że Sony nie chce pokazywać kolejnych nowości na PS4 wydaje się potwierdzać to, że większość związanych z firmą studiów już pracuje nad tytułami na następną generację konsoli. Być może zapowiedź ma być tak dużym wydarzeniem, że planowany jest dla niej osobny event – a może pojawi się dopiero w 2020 roku. A wy jakie scenariusze obstawiacie?

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?