Sukces Children of Morta – gry wydanej przez 11 bit studios

Children of Morta to świeża produkcja, którą znaleźć można w wydawniczym portfolio warszawskiego 11 bit studios. Polska firma podzieliła się informacją, że zyski ze sprzedaży już przekroczyły koszty nakładu.

11 bit studios pochwaliło się wynikami wydanej przez siebie produkcji Children of Morta. Okazuje się, że pixelowy hack & slash zdecydowanie trafił w gusta graczy. Wystarczyły tylko 3 dni, by wszystkie koszty nakładu zwróciły się z nawiązką. Od teraz gra przynosi zyski.

Zobacz również: Kingdom Come: Deliverance – darmowy weekend z grą na Steamie

Produkcja jest obecnie dostępna w ofercie Steam oraz GOG i zbiera znakomite recenzje. Świadczy o tym m.in. wysoka średnia ocen z serwisu Metacritc. Children of Morta może się w nim pochwalić notą 85/100. Recenzenci docenili  przede wszystkim dynamiczny gameplay, pixelową grafikę oraz świetnie przedstawioną rodzinę Bergsonów – głównych bohaterów gry.

Powody do zadowolenia ma oczywiście również deweloper, czyli studio Dead Mage. Najnowsze dzieło zespołu opowiada o familii, której członkowie pełnią funkcję strażników tytułowej góry Morta i mierzą się z demonicznymi istotami.

Wydawniczy sukces 11 bit studios odnosi się na razie wyłącznie do pecetowej wersji gry, która dostępna jest od 3 września. 15 października zadebiutuje również edycja przeznaczona na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, co powinno jeszcze zwiększyć zyski.

Źródło: bankier.pl / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?