The Legend of Zelda: Link’s Awakening z nowym gameplayem [Gamescom 2019]

Świeży zapis rozgrywki z The Legend of Zelda: Link’s Awakening został pokazany przez Nintendo podczas Gamescom 2019. Na przeszło 30-minutowym gameplayu zobaczyć możemy nowe lokacje, kreator lochów oraz starcia z bossami. Premiera już we wrześniu.

The Legend of Zelda: Link’s Awakening to nowa wersja gry, która pierwotnie zadebiutowała na przenośnej konsoli Game Boy w roku 1993. Nintendo postanowiło przywrócić ten klasyk do łask i jego remake udostępnić na Switchu. Produkcji nie zabrakło oczywiście podczas trwających obecnie targów Gamescom 2019. W Kolonii pokazano długi zapis rozgrywki, który pozwala przyjrzeć się nie tylko bajecznej grafice, ale także walce z bossem oraz możliwości tworzenia własnych lochów.

Zaprezentowany przez Nintendo kreator wygląda na prosty w obsłudze. Pozwoli on graczom na tworzenie własnych zwariowanych lokacji, które uzupełnimy elementami zdobywanymi podczas progresu w grze. Nowością jest także możliwość umieszczania w lochach pokonanych wcześniej bossów.

Zobacz również: Counter-Strike: Global Offensive w Berlinie. StarLadder Berlin Major 2019 już w piątek!

Pod wieloma względami produkcja mocno wyróżnia się na tle pozostałych odsłon popularnej serii. Przede wszystkim nie zwiedzamy tutaj królestwa Hyrule ani nie ratujemy Zeldy. Zamiast tego poznajemy losy Linka, którego łódź podczas sztormu wyrzucona została na brzeg wyspy Koholint. Okazuje się, że pomoc w jej opuszczeniu może zaoferować jedynie strażnik Wind Fish. Ten jednak głęboko śpi na górze Tamaranch, a do jego wybudzenia potrzebnych jest osiem instrumentów. Oczywiście jedynym sposobem na ich zdobycie jest odwiedzenie szeregu niebezpiecznych lochów pełnych przeciwników (w tym kilku z serii Super Mario) oraz pułapek.

Remake jest grą top-down, w której zobaczymy nowoczesną, kolorową oprawę graficzną. Warto jednak wspomnieć, że deweloperzy z Nintendo postanowili nie zmieniać założeń oryginalnego gameplayu. Dzięki temu fani gry z 1993 powinni bez problemu odnaleźć się w nowej wersji. Więcej informacji znaleźć możecie na oficjalnej stronie.

Nowa wersja The Legend of Zelda: Link’s Awakening zadebiutuje na Nintendo Switch już 20 września tego roku. Grę można nabyć także w edycji limitowanej z artbookiem oraz stylizowanym na Game Boya steelbookiem.

Źródło: dualshockers.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?