W najbliższy weekend dopinguj najlepszych zawodników podczas E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski i finałów Rocketmanii!

Zaledwie kilka dni temu zakończyła się największa e-sportowa impreza w Polsce – Intel Extreme Masters. Mecze rozgrywane były jednak bez udziału publiczności. Fani, którzy planowali wizytę w Spodku, mogą czuć niedosyt emocji. Dlatego w dniach 7 i 8 marca Esports Performance Center w Warszawie, jeden z najnowocześniejszych ośrodków treningowych dla graczy w Europie, stanie się areną e-sportowych zmagań. Impreza będzie otwarta dla widzów, a udział jest darmowy po wcześniejszej rejestracji. W najbliższy weekend rozegrane zostaną finały Rocketmanii E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski, znane też jako E-Ampy. O tytuły mistrzowskie zmierzą się zawodnicy Rocket League, Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends.

Rocketmania to międzynarodowy turniej w Rocket League. W finałach zmierzą się cztery najlepsze ekipy, które wygrały regionalne etapy rozgrywek. Będą to zespoły z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Z kolei E-Ampy, organizowane przez Akademicki Związek Sportowy (AZS), to odpowiedź na ogromy wzrost popularności sportów elektronicznych wśród studentów w ostatnich latach. W turnieju CS:GO spotkają się drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski, Akademię Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Politechnikę Warszawską. W rozgrywkach w LoL zagrają studenci Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Białostockiej.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: The Last of Us – twórca Czarnobyla tworzy serialową adaptację dla HBO!

Imprezę wspiera Trust Gaming, który przygotował cenne nagrody dla graczy. Do wygrania będą m. in. słuchawki Trust GXT 433 Pylo i GXT 414 Zamak, klawiatury mechaniczne Trust GXT 865 Asta, myszki Trust GXT 165 Celox czy plecaki Trust GXT 1255 Outlaw. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla widzów. 8 marca, w turniejowej strefie relaksu, odbędzie się konkurs talentów na najlepszy występ wokalny lub freestyle, czyli rapową improwizację. Do wygrania będą profesjonalne mikrofony marki Trust Gaming: GXT 258 Fyru, GXT 256 Exxo i GXT 244 Buzz oraz słuchawki GXT 444 Wayman Pro. Partnerem technologicznym imprezy jest również Actina, która zapewnia wysokiej klasy komputery gamingowe, na których zostaną rozegrane wszystkie spotkania.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?