AdvertisementWarsaw – polska gra o Powstaniu Warszawskim z fragmentem rozgrywki

Twórcy zaprezentowali podczas PAX East pierwszy gameplay z Warsaw, gry opowiadającej o Powstaniu Warszawskim. Tytuł tworzy polskie studio Pixelated Milk.

Warsaw to inspirowana Darkest Dungeon strategia, w której poprowadzimy oddziałem biorącym udział w Powstaniu Warszawskim. Rozgrywka oprze się na trzech głównych filarach: walce, zarządzaniu grupą podopiecznych oraz pilnowaniu stanu poszczególnych dzielnic miasta. Zdarzy się, że niektóre rejony będziemy musieli poświęcić, aby móc uratować inne.

Zobacz również: Devil May Cry 5 z nowym darmowym rozszerzeniem. Zwiastun Bloody Palace

Po mapie poruszać się będziemy wykorzystując punkty akcji, a w niektórych miejscach natrafimy na dodatkowe wydarzenia, wymagające od nas specjalnej akcji.

W turowej walce warto będzie dokładnie rozplanować ruchy – na naszą korzyść zadziałają zarówno umiejętności drużyny, jak i ich odpowiednie rozmieszczenie względem przeciwników, a także ilość amunicji i energii. Śmierć postaci podczas walki oznaczać będzie utratę wszystkich bonusów, jakie zapewniała drużynie. Twórcy podkreślają, że w grze pokierujemy losami zwykłych ludzi, nie wojennych bohaterów. Każdy z nich otrzyma własna historię i będzie w inny sposób związany z Powstaniem Warszawskim. Do potyczek przygotujemy się w kryjówce, gdzie zarówno zedytujemy, jak i przypiszemy nowe umiejętności postaci.

Warsaw to próba stworzenia niekonwencjonalnego projektu w tematyce, która zwykle nie przekłada się najlepiej na format gier wideo – twierdzą deweloperzy.

Tytuł zadebiutuje w drugiej połowie 2019 roku, na PC, PlayStation 4 i Switch.

Źródło: YouTube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?