the old guard background Advertisement

We Happy Few nie dostało klasyfikacji w Australii

We Happy Few miało oficjalnie ujrzeć światło dzienne w kwietniu tego roku. Przesunięta na lato 2018 data premiery zbliża się wielkimi krokami, a w Australii gra może się w ogóle nie pojawić…

Rządowa klasyfikacja w Australii, zajmująca się przyznawaniem odpowiednich kategorii filmom, grom oraz niektórym publikacjom, przykleiła na We Happy Few znaczek, o odmowie. Jak przeczytać możemy dalej na stronie zarządu klasyfikacji, jest to równoznaczne z byciem zbanowanym w tym kraju. Aktualny status RC (Refused Classification) jest przyznawany w dość skrajnym przypadku:

Gra zakwalifikowana według krajowej klasyfikacji jako RC to gra, która: przedstawia, wyraża lub w jakikolwiek inny sposób porusza tematy związane z seksem, używaniem lub nadużywaniem narkotyków, przestępczością, okrucieństwem, przemocą lub odrażającymi zjawiskami w tak sposób, aby obrazić normy moralne i przyzwoitość ogólnie akceptowane przez rozsądnych dorosłych.

Aktualnie gry nie można już kupić! Mimo, że na Steam i Xbox One były one dostępne w ramach wcześniejszego dostępu (Early Access / Game Preview).

We Happy Few to surwiwal umieszczony w dystopijnym brytyjskim miasteczku. Mieszkańcy są uzależnieni od narkotyku, którzy zaburza ich postrzeganie w dość konkretny sposób. Przypominający Bioshock zwiastun zaprezentowany kilka lat temu na E3 był jednym z najciekawszych tytułów. Teraz budzi sporo kontrowersji, ale i jeszcze bardziej fascynuje.

We Happy Few tworzone jest przez Compulsion Games, a wydawcą tytułu jest Gearbox. Gra ukazać ma się na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: Press Start / Ilustracje: materiały prasowe z gry, Compulsion Games

Redaktor działu technologie

Horrory? A co to?

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?