Wiedza to Potęga: Dekady i Szymparty powiekszają rodzinę PlayLink

Sony Interactive Entertainemnt ogłosiło właśnie datę premiery długo wyczekiwanych, kolejnych gier z kategorii Playlink na PlayStation 4. Wiedza to Potęga: Dekady oraz Szymparty zadebiutują 14 listopada 2018 roku.

Popkulturowy wehikuł czasu

Wiedza to Potęga: Dekady, to kontynuacja kulturowej gry zawierająca zupełnie nowy zestaw pytań, którego motywem przewodnim będzie ostatnie 40 lat w szeroko pojętej popkulturze. Dodatkowo, ścieżka dźwiękowa zostanie uzupełniona o największe przeboje minionych dekad, np. International Bright Young Thing od Jesus Jones. Twórcy zdawali sobie sprawę, że starsze pokolenia mogą mieć naturalną przewagę w odpowiadaniu na pytania dotyczące wydarzeń z poprzednich lat, dlatego zostały dodane odpowiednie zagrywki, które sprawią, że różnica pokoleń zostanie zniwelowana do minimum, a sama rozgrywka sprawiedliwa dla wszystkich. Nadchodzący tytuł, będzie zawierał zupełnie nowe wyzwania, które pozwolą w niespotykany wcześniej sposób wybierania, przesuwania, rozbijania i łączenia odpowiedzi.

Nowi bohaterowie

Obserwując rozgrywki swoich znajomych, twórcy doszli zgodnie do wniosku, że postacie, który miały być zabawnym dodatkiem, stały się bardzo ważną częścią każdego wyścigu na szczyt piramidy wiedzy. Dlatego też, odpowiadając na potrzeby społeczności, Dekady wprowadzą zupełnie nowe awatary, nawiązujące do poszczególnych trendów w popkulturze ostatnich 40 lat.

Kto nie ryzykuje, nie wchodzi na szczyt piramidy wiedzy

Jednym z głównych elementów budujących wyjątkowość rozgrywki w Wiedza to Potęga są oczywiście zagrywki. Najnowszy dodatek będzie zawierał wszystkie pięć, które gracze znają z poprzedniej wersji oraz wzbogaci je o osiem zupełnie nowych wprowadzonych przez twórców. Działnie Zippers, Disco Inferno oraz Pluskwa Milenijna (Millenium Bug) gracze poznają już w trakcie rozgrywki. Dodatkowo, twórcy dodali specjalne opcje, pozwalające na personalizację rozgrywki, umożliwiające wyłączenie poszczególnych zagrywek, aby ciapa czy zamrożenie, nie śniły się graczom po nocach.

Zobacz również: Oto nowe propozycje Sony na Playstation 4!

Szymparty –dla dużych i małych

Debiutująca w kategorii PlayLink gra Szymparty, pozwala grać w dwie lub cztery osoby. Sterowanie ogranicza się do jednego przycisku na smartfonie. Tytuł oferuje aż 90 różnych poziomów, które pozwolą całej rodzinie chwycić za telefony i bawić się razem w tej prostej lecz ogromnie angażującej grze zręcznościowej.

W Szymparty będzie obowiązywało wiele trybów rozgrywki, m.in.:

  • Gra planszowa to podstawowy tryb rozgrywki, w którym gracze przemierzają planszę, biorąc udział w wielu mini-grach, a ich nadrzędnym celem jest zdobycie złotego banana oraz nowej kanapy (wszystko wyjaśni się w grze…)

  • Wyzwanie dla jednego gracza to emocjonująca ucieczka wielkim orangutanem, a szansą na sukces będzie pokonanie przeszkód w poszczególnych minigrach.

  • Tryb losowy to zbiór wielu przypadkowych gier bez żadnego wyjaśnienia i możliwości zrobienia pauzy.

  • Dla wymagających graczy, twórcy przygotowali spersonalizowany tryb poszczególnych rozgrywek.

Szymparty, podobnie jak Wiedza to Potęga: Dekady zadebiutuje 14 listopada 2018 roku w PlayStation Store.

Źródło: informacja prasowa

Dziennikarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?