Wiedźmin 3 – fan pokonał chorobę i podziękował przed polską ambasadą

Wiedźmin 3: Dziki Gon to polska superprodukcja, która zawojowała świat. Okazuje się jednak, że dzieło CD Projekt RED pomogło również graczowi pokonać ciężką chorobę. Postanowił on w nietypowy sposób podziękować za to Polsce.

Niecodzienny transparent z podziękowaniem pojawił się na bramie polskiej ambasady w Waszyngtonie. Jego autorem jest amerykański gracz o pseudonimie NotAfraidofAlQaeda, który mierzył się niedawno z rakiem jąder. Po operacji i chemioterapii czekał go długi powrót do zdrowia, a cały ten trudny czas umilała mu gra Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Tym pozytywnym zachowaniem Polska Ambasada postanowiła pochwalić się na Twitterze.

Zobacz również: Wiedźmin 3 z datą premiery na Switchu [Gamescom 2019]

Zobacz również: World of Warcraft Classic wystartowało już dzisiaj!

Gracz jest użytkownikiem Reddit, na którym już wcześniej informował o swoich planach. Okres walki z rakiem był dla niego bardzo ciężki, a w leczeniu nie pomagały mylne diagnozy lekarzy. Wszystko skończyło się jednak dobrze i wielkim wsparciem okazała się w tym polska produkcja. Amerykanin przyznał, że po uporaniu się z chorobą, postanowił pokazać swoje uznanie i podziękować. Wybrał polską ambasadę, ponieważ mieszka w jej sąsiedztwie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest zwieńczeniem serii gier autorstwa studia CD Projekt RED, która bazuje na twórczości pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy oraz mediów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Grę można obecnie ogrywać na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale jeszcze w tym roku zadebiutuje one również na hybrydowym sprzęcie Nintendo Switch.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?