Wsteczna kompatybilność pewniakiem w PlayStation 5!

Wiele graczy za złe miało japońskiemu producentowi fakt, że nie udostępnił użytkownikom platformy PlayStation 4 możliwości zagrania w gry dedykowane na poprzednie generacje konsol, czyli tzw. wsteczną kompatybilność. Sony broniło swoją decyzję twierdząc, że taka opcja jest zupełnie zbędna w aktualnych realiach. Z biegiem czasu słowa te okazały się niezbyt trafione, a sam brak wstecznej kompatybilności stanął ością w gardle graczom.

Zupełnie inną drogę w tej kwestii obrał konkurent Sony zza oceanu – Microsoft. Najnowszy Xbox otrzymał funkcję uruchomienia gier z poprzedniej generacji, co z biegiem lat okazało się mocną kartą przetargową i bardzo dużym atutem konsoli. Sony zaczęto wypominać pazerność i wymuszanie na graczach wykupywanie tych samych gier po raz kolejny, aby uruchomić je na nowszym sprzęcie.

Wszystko jednak ma się zmienić wraz z nadejściem kolejnej generacji konsoli od Sony.  John Linneman z Digital Foundry, jest wręcz przekonany, iż PlayStation 5 będzie posiadać od samego początku funkcje wstecznej kompatybilności. Jego zdaniem Sony wycofało się z pomysłu zaimplementowania funkcji wstecznej kompatybilności w swojej czwartej konsoli z powodów czysto ekonomicznych. Teraz jednak rynek zdecydowanie się zmienił i funkcja ta okazała się dużym atutem i przewagą pomiędzy konkurencją, dlatego też powinna ona zostać bez dwóch zdań wprowadzona w piątej generacji konsol.

Fot. mat. prasowe

Zobacz również: Znamy ofertę PS Plus na luty!

Na potwierdzenie tych słów można dodać tajemniczy patent zgłoszony do Japońskiego Urzędu Patentowego. Owy patent w swojej treści przedstawia technologię, która może pozwolić na uruchomienie starych aplikacji.

Oczywiście oficjalnie Sony jeszcze tego nie potwierdziło, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie głoszą, że już niedługo japoński producent podzieli się z nami informacją na temat wstecznej kompatybilności.

Źródło: wccftech.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?