Zew Cthulhu – największy crowdfunding w Polsce

Właśnie kończy się w serwisie Wspieram.to zbiórka na wydanie gry fabularnej Zew Cthulhu – jak się okazało, jest to akcja wyjątkowa, bo rekordowa.

Jak podają Wspieram.to oraz media, to rekordowa, największa w serwisie (a prawdopodobnie i w kraju!) zbiórka: dobę przed zakończeniem twórcy uzyskali niemal 768 tysięcy złotych z zakładanych 60 tysięcy. To 1279% celu!

Cała akcja ma na celu wydanie polskiej 7. edycji wyjątkowo znanej znanej, uważanej wręcz za kultową na świecie gry fabularnej. Wystarczy wspomnieć, że same podstawowe 60 tys. złotych uzbierano w 23 minuty od rozpoczęcia crowdfundingu! Do tej pory do zbiórki dołączyło niemal 5600 chętnych.

Zew Cthulhu 7 edycjato gra fabularna (RPG), gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię. Reszta uczestników gry to Badacze Tajemnic, rozwiązujący zagadki bohaterowie z przypadku, którzy próbują powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem. Twórcy, by zachęcić nowych gracyz, udostępnili m.in. PDF z podstawowymi zasadami gry i opisem świata. Przygotowano także poglądową sesję Zewu na YouTube.

Redaktorem naczelnym wydania został Jerzy Rzymowski – znany wśród fanów fantastyki działacz oraz redaktor naczelny magazynu Nowa Fantastyka. Pracuja nad nim także inni członkowie fandomu i artyści: tłumaczą Maria Merry Piątkowska i Jacek Czuba, piszą Mark Morrison – twórca scenariuszy RPG, Miłosz – redaktor z Magii i Miecza, czy Sandy Petersen, jeden z oryginalnych twórców Zewu. Wszystkich znajdziecie na fanpage’u projektu.

Jeśli jesteście ciekawi nagród, rozmachu projektu i postępów redakcji, zbiórkę można podglądać w serwisie Wspieram.to.

Zobacz również: Call of Cthulhu – recenzja przygodówki osadzonej w świecie H.P. Lovecrafta

Źródło: Zew Cthulhu RPG; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?