Znamy datę premiery Close to the Sun – gry zainspirowanej historią Nikoli Tesli

Wired Productions, wielokrotnie nagradzany niezależny wydawca gier wideo oraz włoskie studio Storm in a Teacup, ogłaszają, że Close to the Sun, wyczekiwana gra pierwszoosobowa w klimacie horroru pojawi się w sklepie Epic Games 2 maja 2019 roku.

Tytuł osadzony jest w alternatywnej wersji XIX wieku, który dzięki wynalazkom słynnego futurysty Nikoli Tesli zmienia i rozwija się w szybkim tempie. Gracze znajdują się na pokładzie Heliosa, przesiąkniętego grozą i tajemnicą kolosalnego statku badawczego. Twórcy czerpali inspiracje z takich gier jak Layers of Fear, Outlast, czy SOMA – dlatego możemy spodziewać się mrożącego krew w żyłach tytułu. Na temat zbliżającej się premiery wypowiedział się Leo Zullo – dyrektor zarządzający w Wired Productions:

Jesteśmy niesamowicie dumni z ogłoszenia daty premiery Close to the Sun i uczestnictwa w ambitnym projekcie Storm in a Teacup. Partnerstwo z Epic Games nie tylko przyspieszyło proces produkcji, dzięki ogromnej mocy graficznej Unreal®Engine 4, ale pozwoliło także niezwykle utalentowanemu zespołowi programistów na pokazanie pełni ich talentu.

Zobacz również: Polskie studio Artificer ze wsparciem dużego wydawcy!

Ta niesamowicie intrygująca produkcja zadebiutuje już 2 maja na komputerach osobistych, a jej konsolowa wersja pojawi się jeszcze w tym roku.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

 

 

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?