• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Przez niemal 40 lat, od Nowej Nadziei aż po Łotra 1. czy serial Star Wars Rebels, uniwersum Gwiezdnych Wojen swobodnie korzystało i de facto opierało się na postaci mrocznego Lorda Sithów Dartha Vadera. Nic w tym jednak dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę jego znaczenie w historii odległej galaktyki oraz pozycję, jaką wyrobił sobie we współczesnej popkulturze. Mogłoby się zatem wydawać, iż nie skrywa on przed nami już żadnych tajemnic. Zdążyliśmy przejrzeć go na wylot, w czym tylko utwierdziła nas prequelowa trylogia, której bohaterem było pierwsze (choć lepiej użyć słowa "wcześniejsze") wcielenie słynnego antagonisty - Anakin Skywalker. Nic jednak bardziej mylnego! Jesteście bowiem w stanie stwierdzić dokładnie, co się z nim działo w okresie wzrostu potęgi Imperium między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją? No właśnie ... I choć ta tajemnica nie została, ani w najbliższym czasie nie zostanie rozwikłana, to już wkrótce dowiemy się, jak Darth Vader wszedł w posiadanie ikonicznego czerwonego miecza świetlnego! To już jest jakiś początek ...

mp duel5Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny - Imperium kontratakuje

Zobacz również: Darth Vader śpiewa utwór z Małej syrenki

Wszystko za sprawą najnowszego wydawnictwa komiksowego Marvela, którego głównym "bohaterem" będzie nie kto inny, jak słynny Lord. Za jego stworzenie odpowiadać będą nie byle chłystki w branży, bo sam Charles Soule (mający w swoim CV gwiezdnowojenne komiksy pokroju Lando, Obi-Wan & Anakin, czy Poe Dameron) oraz Giuseppe Camuncoli (grafik z wieloletnim stażem u Marvela). Akcja zostanie osadzona tuż po wydarzeniach z Zemsty Sithów, dzięki czemu zapoznamy się z problemami natury egzystencjalnej (technicznej - hehe) świeżo skonstruowanego Vadera oraz z tajnikami budowy czerwonego miecza świetlnego. Prócz tego, znacznej eksploracji doczekają się także relacje Lorda z Darthem Sidiousem, szerzej znanym pod "ksywką" Imperator Palpatine. Póki co nie ujawniono większej ilości szczegółów, ale to co już usłyszeliśmy pozwala nam uskutecznić gorliwe zacieranie rączek! I wreszcie poznamy sekret mrocznego Lorda!

Premiera pierwszego zeszytu serii planowana jest na czerwiec bieżącego roku. To właśnie wtedy będziecie mogli kupić lub - co raczej tyczy się nas, polskich czytelników - pobrać komiks z oficjalnych serwerów wydawcy. Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: cinemablend.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Małecki

Tomasz Małecki

Redaktor

O mnie:

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Rene Clair, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.