• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
patticakes zwiastun

Mangowe wydawnictwo JPF opublikowało plan wydawniczy na drugi kwartał 2017 roku - znajdziemy w nim, między innymi czwarty tom BLAME! Tsutomu Niheia oraz ostatnią część Planetes Makoto Yukimury.

Licząca sobie 10 tomów seria BLAME! (w Polsce ukaże się w wersji 6-tomowej) uważana jest za arcydzieło cyberpunku. Akcja komiksu osadzona jest w dalekiej przyszłości, w której niedobitki ludzkości mieszkają wewnątrz Megastruktury, ogromnego, mrocznego i niebezpiecznego labiryntu. Killy, główny, tajemniczy bohater przemierza kolejne kondygnacje betonu i stali, w poszukiwaniu ratunku dla coraz bardziej zagrożonej ludzkości.

Planetes to już bardziej klasyczne science fiction, w którym główny bohater, prześladowany przez kosmiczny wypadek, w wyniku którego zginęła jego żona, wyrusza w kosmos, aby uprzątnąć rozbity statek.W skład ekipy sprzątającej wchodzą ponadto Hachimaki, uwielbiający kosmiczne podróże; Fee, nałogowa palaczka oraz Pops, mechanik kosmiczny, weteran podobnych misji. Tę pracę Yukimury nagrodzono w 2002 roku nagrodą Seiun. Seria liczy sobie dwa tomy i jest skończona.

JPF drugi kwartałJPF

Zobacz także: Blame! - oficjalny zwiastun cyberpunkowego anime od Netflixa

Dla przypomnienia animację opartą o BLAME! będzie można oglądać na Netflixie już 20 maja. Natomiast Knights of Sidonia, opartych również o mangę Niheia, są już na platformie streamowej, mangę - Rycerze Sidonii - w naszym kraju wydaje Kotori.

 

Źródło: JPF // Ilustracje: JPF

 

Wiesz, co z tym zrobić


Agata Włodarczyk

Agata Włodarczyk

O mnie:

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.