Luke Skywalker pozna losy załogi Łotra 1 w nowym komiksie z uniwersum Gwiezdnych wojen!

Zakończenie Łotra 1 było dla wielu fanów Gwiezdnych wojen dosyć zaskakujące, zważywszy na to, że wszyscy bohaterowie zginęli umożliwiając dostarczenie planów Gwiazdy Śmierci, co przyczyniło się do jej późniejszego zniszczenia przez Rebeliantów. Konsekwencję działań jednostki składającej się z Jyn Erso, Cassiana Andora, K-2SO i innych odkryje Luke Skywalker w trzydziestym szóstym zeszycie Star Wars przygotowywanym przez Kierona Gillena oraz Salvadora Larroca. Historia tego komiksu ma być osadzona między wydarzeniami znanymi z Nowej nadziei oraz Imperium kontratakuje, a rozpocznie się od wyprawy na Jedhę, o czym opowiedział portalowi CBR Kieron Gillen:

Udamy się do postapokaliptycznego pustkowia, które powstało po użyciu lasera Gwiazdy Śmierci przez Imperium. Doprowadziło do zrównania z ziemią świętego miasta znajdującego się na planecie. Okaże się to interesujące dla wielu postaci. Zamierzamy wysłać Leię do świata zniszczonego przez imperialną superbroń. Dla ocalałej mieszkanki Alderaana będzie to coś istotnego. Luke natomiast będzie poszukiwał duchowości Jedi i zostanie zabrany do dużej dziury, jaka pozostała po świętym miejscu. Okaże się to dosyć widoczne w kontekście problemów, z jakimi zmaga się Luke. To, czego szuka już nie istnieje. Pojawi się dużo soczystych, tematycznych rzeczy i otrzymacie dużo materiałów wizualnych. Sam pomysł wrzucenia Luke’a, Hana, Leii, Chewbacki i droidów do postapokaliptycznego pustkowia jest fajny.

Gdy zapytano go o to, czy ktokolwiek przetrwał zniszczenie miasta, Gillen był dość zachowawczy:

Załoga Łotra 1 przeżyła to, więc jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś także miał podobne doświadczenie. Ponadto, Jedha City nie było jedynym miastem na planecie. Pozostałe, jakby to ująć, również są w opłakanym stanie. Są jednak powody, dla których Imperium chce powrócić na Jedhę. Zabrali stamtąd wszystkie kryształy kyber, lecz teraz poszukują czegoś zupełnie innego. Pojawi się tam coś na kształt nowego ruchu partyzanckiego. Pojawią się tacy, który będą chcieli kontynuować dzieło Sawa Gerrery. Dzięki temu Luke odkryje historię, która przyczyniła się do zniszczenia Gwiazdy Śmierci i dowie się o poświęceniu Jyn Erso oraz pozostałych osób. Jak się domyślacie, to zwali go z nóg. Gdy po raz pierwszy ujrzałem Łotra 1 niemal natychmiast pomyslałem: „Ciekawe, co o tym wszystkim myśli Luke albo Leia? Teraz ja o tym napiszę. To spora frajda”.

Starwars2015 38

Star Wars #38: The Ashes of Jedha zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 1 listopada bieżącego roku.

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?