Brian Michael Bendis opuszcza Marvela i przechodzi do DC!

W branży komiksowej często zdarzają się roszady wielkich nazwisk – teraz nadeszła pora na Briana Michaela Bendisa – wieloletniego współpracownika Marvela, twórcę takich tytułów jak Wojna Domowa, Daredevil: Nieustraszony czy Ród M. Współpracujący z wydawnictwem od 2000 roku autor debiutował tytułem Ultimate Spider-Man. Szybko stał się jednym z filarów Marvela, wprowadzając go na nowe, nowocześniejsze ścieżki. Solidnie wpłynął na współczesny obraz bohaterów Domu Pomysłów, często szokując, jak w przypadku rozbicia grupy Avengers. Do niedawna prowadził kilka serii, w tym Defenders i Invincible Iron Man. Zaskakująca więc była jego decyzja o przejściu do największej konkurencji – DC Comics – co jest największym transferem w ostatnich latach obok tego Johna Romity Jra.

Brian Michael Bendis

Sam Bendis nie wydaje się niezadowolony ze zmiany, dzieląc się za pośrednictwem Twittera, że czuje się pełen pomysłów i wizji, a sama zmiana jest dobra i korzystna. Z kolei wydawnictwo DC informuje, iż współpraca ta będzie miała charakter wieloletni i wielopoziomowy, wychwalając przy tym twórcę pod niebiosa. Powody odejścia Bednisa z Marvela nie są znane, podobnie jak tytuły, które znajdą sie pod jego pieczą. Sam Marvel może odczuć stratę tak zasłużonego scenarzysty, lecz fani mogą się cieszyć – wyobraźnia i pomysłowość Bendisa ma pole do popisu na nieco innym materiale, co może zaowocować wieloma historiami na miarę tych, które zreformowały Dom Pomysłów. Jednego możemy być jednak pewni – jest to największy transfer w świecie komiksów w tym roku.

Żródło: bleedingcool.com/ Ilustracja wprowazenia; materiały prasowe

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?